Tanınan Analist Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple’ı (XRP) Yorumladı

Kripto para analisti Scott Melker Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve XRP hakkındaki mevcut görüşünü ayrıntılandırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Melker, Coinbase’in Çarşamba günü NASDAQ’ta listelenmesinin akabinde BTC’nin yaklaşık 62.000 dolara düşmesinin sürpriz olmadığını söylüyor:

“Bu nitekim çok tipik bir durum. Artık, bildiğiniz üzere, bunları trade yaparken, tam olarak satıra koymazsınız, buyrukları üste, aşağıya, satıra dağıtırsınız, böylelikle onu yakalayabilirsiniz. Tam bir durumu doldurmayabilirsin fakat birebir vakitte balinaların önüne de geçmek istemezsin.”

Melker, rastgele bir nedenle Bitcoin 62.000 dolar düzeyinin altına düşerse, retest olarak 60.000 dolar civarında süreç görebileceğini söylüyor. Melker, altcoin piyasasında çok büyük getiriler beklemesine karşın, BTC’de yükseliş beklentisini sürdürüyor:

“Bitcoin, şimdiye kadar yaratılmış en değerli varlıktır. Hodl için bir şey seçmek zorunda kalsaydım, bu BTC olurdu. Bununla birlikte, bir TRADER iseniz (yatırımcı değil), tarafınız ziyadesiyle altcoin’lerde olacaktır. Sizi delicesine varlıklı yapma olasılıkları çok daha yüksek.”

Birinci örnek olarak Melker, Ethereum‘un sessizce BTC karşısında çıkış yaptığını ve durma belirtisi göstermediğini söylüyor. Analist, 2.200 dolarlık alanda trade yapmayı umduğunu lakin Ethereum’un şu ana kadar ardına bakmadığını söylüyor.

Trader, Litecoin’in (LTC) kısa vadede 347 dolara ulaşacağını varsayım ediyor. CoinGecko’ya nazaran LTC, yayın saati itibariyle 276 dolardan süreç görüyor.

Melker, XRP’in de yükseleceğini düşünüyor ve ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’a karşı açtığı davanın artık varlığın fiyatını artırıyor üzere göründüğüne dikkat çekiyor:

“Çok fazla talep ve FOMO (kaçırma korkusu) var fakat ona satış yapan büyük oyuncular yok. Bu yüzden, bu gücün devam ettiğini görmemizin nedeninin bu olduğuna inanıyorum ve FOMO sürerse devam edebilir…

Şu anda bana nazaran XRP’deki rastgele bir düşüş, muhtemelen alım fırsatı olur.”

CoinGecko’ya nazaran XRP, son 7 günde yaklaşık %92’lik bir artış gördü. XRP, yayın saati itibariyle 1.74 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir