Ethereum (ETH), Coca-Cola, Adobe ve Netflix’i Geçti!

Son zamanlardaki büyük fiyat artışıyla birlikte, ikinci kripto para ünitesi arzı, en yeterli şirketlerin kapitalizasyonundan daha kıymetli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugün, 10 Nisan 2021, sabahın erken saatlerinde, ikinci kripto para ünitesi Ethereum (ETH), büyük spot borsalarda 2200 dolara dokunan yeni bir fiyat rekoruna şahit oldu. Bu durum ETH’nin toplam piyasa kıymetini dünya başkanı şirketlerin üzerine çıkardı.

Coca-Cola, Netflix ve Adobe Geride Kaldı

Global şirketlerin, emtiaların, kripto para ünitelerinin ve ETF’lerin kapitalizasyonunu izleyen analitik hizmetlere nazaran, Ethereum (ETH), piyasa kıymetine nazaran birinci 40 varlık ortasına girdi.

2147 doların üzerindeki mevcut fiyat düzeyinde, ETH’nin piyasa kıymeti (bugüne kadar çıkarılan tüm arzın net değeri) yaklaşık 247 milyar dolar olarak varsayım ediliyor. Bu ortada, Netflix Inc., OTT içerik platformu ve imal şirketinin piyasa kıymeti 245 milyar dolar civarında. Yazılım efsanesi Adobe 240, Coca-Cola çok uluslu içecek şirketi ise 229 milyar dolarlık piyasa bedeline sahip.

Dünyanın en bedelli şirketleri ise 2,23 trilyon dolarlık piyasa kıymeti ile Apple ve akabinde Microsoft (piyasa pahası olarak 1,93T $).

Sırada Büyük Ülkelerin GSYİH’leri Var

Bitcoin (BTC) piyasa kıymeti, Facebook’tan yüzde 27 daha fazla ve 1.13 trilyon doların üzerinde. Başkan kripto para ünitesinin piyasa kıymeti, geçtiğimiz aylarda Meksika’nın GSYİH’sinin üzerine çıktı.

Ethereum‘un (ETH) net piyasa kıymeti de birtakım büyük ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılasından (GSYİH) daha yüksektir. Örneğin, IMF Dünya Ekonomik Görünümü veritabanına nazaran Portekiz’in 2021 için iddiası GSYİH’si 257 milyar dolar.

Birebir vakitte, Ethereum’un (ETH) piyasa kıymeti, Peru’nun GSYİH’sinden (225 milyar dolar) daha yüksek ve Slovakya’nın GSYİH’sinden (117 milyar dolar) iki kat daha kıymetli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir