Elon Musk, Bitcoin Cash’in (BCH) Bitcoin’e (BTC) Nazaran Birtakım Avantajları Olduğunu Kabul Etti

Bitcoin (BTC) ile artık Tesla otomobilleri için ödeme yapabileceğini açıklayan Elon Musk, Bitcoin Cash‘in (BCH) Bitcoin’den daha avantajlı durumları olduğunu kabul etti.

Dün Tesla, Bitcoin’i artık üst seviye otomobilleri için ödeme olarak kabul ettiğini açıkladığında kripto para topluluğu için tarih yazdı. Bu haberin akabinde kripto para topluluğunun tanınan isimlerinden Kim Dotcom, dünyanın en varlıklı adamını Bitcoin Cash’in ödemeler kelam konusu olduğunda çok daha mantıklı bir seçim olduğuna ikna etmeye çalıştı.

Alman-Finlandiyalı bir teşebbüsçü ve siyasi aktivist olan Kim Dotcom (Kimble yahut Kim Tim Jim Vestor olarak da bilinir), Musk’ın Tesla web sitesinde Bitcoin ile ödeme seçeneği açması hakkındaki tweet’ine yorum yaptı.

Dotcom, Bitcoin yerine Bitcoin Cash ile ödeme yapma durumunda süreç fiyatlarının çok daha ucuz olduğuna dikkat çekti ve Musk’ın BTC ile soda almayı denemesi gerektiğini öne sürdü. Kim Dotcom, dünya çapındaki nakit ödemelerin yarısından fazlasının 10 doların altında olduğunu, BCH‘nin Bitcoin’in tersine %1’lik kısma değil de kitle pazarına hizmet ettiğini belirtti. Dotcom’un iletisine nazaran Bitcoin’in süreç fiyatı 8.92, BCH’ninki ise yalnızca 0,001 dolar. Musk da ünlü isim tarafından vurgulanan bu durumu kabul etti.

Blockstream’in CSO’su Samson Mow ise onlara Lightning ağı yahut Liquid Network üzerinden Bitcoin ödemelerinin bu durumda yardımcı olabileceğini hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir