Robinhood CEO’su Kripto Para Hizmetlerini Genişleteceklerini Açıkladı

Robinhood, değerli fiyat hareketleri sırasında DOGE ve GME ticaretini yasakladıktan sonra tekraren adil olmayan ticaret uygulamaları ve Wall Street saklı muahedesi ile suçlandı. Lakin firma artık kripto para hizmetlerini genişleteceğini duyurdu.

Robinhood CEO’su Vlad Tenev, şirketin daha fazla kripto para listeleyeceğini ve fazladan kripto para çalışanı işe alacağını açıkladı. Genişleme, şirketin çeşitli “meme pay senetlerini” listeden çıkarmasıyla ilgili büyük bir tartışmanın akabinde geldi.

Robinhood, Kripto Para Gayelerini Ortaya Çıkarıyor

Perşembe günü yayınlanan bir görüntüde Tenev, şirketin cüzdan özellikleri üzerinde çalıştığını ve yeni kripto para listelemelerini değerlendirdiğini söyledi.

“Bunu olabildiğince süratli bir halde halletmeye çalışacağız. Ve göreceğiz. Yol boyunca yeni kripto paralar ekleyebiliriz.”

Tenev, şirketin bir “ton” kripto para çalışanı işe alacağını kelamlarına ekledi ve Coinbase ve başka kripto borsalarını eleştirmek için açıklamalar yaptı. Tenev, şunları söyledi:

“Coinbase yahut bunlardan kimilerini kullanarak küçük oranlarda takas yapsanız bile % 1, % 2 ve hatta daha fazlasını ödüyorsunuz.”

CEO, fiyatları artıran bir toplumsal medya çılgınlığı sırasında GME paylarının ve öteki varlıkların listeden çıkarılması nedeniyle şirketin maruz kaldığı itimat kaybını da açıkça lisana getirdi. Tenev, en son görüntüde Robinhood’ın uğradığı prestij hasarını kabul etti ve “gerçek kıssayı oraya çıkarmak için elimizden gelenin en düzgününü yapıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir