Diginex CEO’su Kurumsal Benimsemenin Bitcoin (BTC) Üzerindeki Tesirini Açıkladı

Diginex CEO’su Richard Byworth, kurumsal benimsemenin Bitcoin’in (BTC) fiyatı ve arzı üzerindeki tesirine ait beklentilerini açıkladı.

Bloomberg Markets and Finance ile yaptığı röportajda, blockchain tahlilleri firmasının lideri Bitcoin‘in şu anki 55.000 dolarlık fiyatı üzerinden %212’nin üzerinde bir artış beklediğini söyledi.

“Bu yılın sonuna kadar Bitcoin’in fiyatı için yaklaşık 175.000 dolar düşünüyoruz.”

CEO, BTC’nin 2021’in 4. çeyreğinde, dolanımdaki bir emtia ölçüsünü yılda çıkarılan ölçüye bölen stok-akış oranına (S2F) dayalı olarak fiyat gayesine ulaşabileceğini söyledi.

“Stok akışının çeşitli istikametlerine bakarsanız, esasen 18.6 milyon Bitcoin’in 21 milyon arzdan çıkarıldığını gördüğümüz üzere, bir pay senedinde farklı bir oranla müsabakaya başlıyoruz. Akış temeline nazaran. Ve bu yüzden, muhtemelen Ekim ayının sonunda yılın ikinci yarısına kadar bu tepeyi göreceğimizi düşünüyoruz.”

Byworth, şirketler başkan kripto varlığını elde etmek için yarışırken Bitcoin’in şu anda arz tarafında bir kriz yaşadığını ekliyor.

“Kurumsal benimsemeyi çok aşırı bir dereceye kadar görmeye başlıyorsunuz. Dört şirket var; MicroStrategy, Tesla, Square ve son vakitlerde Meitu, bu dört şirket, yalnızca birkaç ay içinde yıllık Bitcoin arzının %40’ını satın aldılar. Yani Bitcoin’de nitekim arz tarafında bir kriz yaşıyoruz. Bu yalnızca rallinin erken basamağı. Buradan sonra işler daha da kızışacak. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir