Tanınan Analist Chainlink (LINK) Fiyatının NFT Sayesinde Artabileceğini Söyledi

Tanınan kripto para ünitesi analisti Tyler Swope, yakın gelecekte Chainlink’in (LINK) fiyatının, dinamik NFT’lerin piyasaya sürülmesiyle proje non fungible token (NFT) pazarına girerse artacağına inandığını açıkladı.

Yeni bir görüntüde Swope, Chainlink’in geçen sene yayınladığı dinamik NFT basma stratejileri hakkındaki blog gönderisini vurguladı. Blog gönderisi dinamik NFT’leri şu halde tanımlıyordu:

“NFT’lerde bir sonraki evrim, statik NFT’lerden dinamik NFT’lere – harici datalar ve sistemlerle irtibat kurmak ve bunlara reaksiyon vermek için oracle’ları kullanan daima akıllı kontratlara geçmektir. Oracle, NFT’nin harici bilgileri /sistemleri NFT’leri basmak/yazmak, eşler ortası ticaret yapmak ve durumu denetim etmek için bir düzenek olarak kullanmasına müsaade verir.”

Şu anda, NFT’ler ERC-721 ve ERC-1155 token standartlarını kullanıyor ve Swope tarafından “statik” olarak tanımlanıyordu. Swope, bunların, gerçek dünya bilgilerine reaksiyon vermediklerini belirtti.

Daily Hodl’ın bildirdiği üzere, Chainlink’in oracle’larını kullanarak dinamik NFT’ler gerçek dünya bilgilerine nazaran değişir. Bunun üzerine Swope, projenin Doğrulanabilir Rastgelelik Üreticisinin (VRF) Ekim 2020’den beri yayında olduğunu ve “rastlantısallık yoluyla NFT’lere dinamik yetenekler kazandırdığını” belirtti.

Ether Cats de dahil olmak üzere kimi NFT projelerinin halihazırda Chainlink’in VRF’ini kendi platformlarında kullandığı bildiriliyor. Protokol, gerçek dünya olaylarını non fungible token’lara ekleyerek NFT’lere kıymet katacak biçimde ayarlanmıştır.

Özcesi bu, bir NFT oyuncu kartının bir oyuncunun istatistikleriyle daima olarak güncellenebileceği ve daha sonra “turnuvaların kazananlarını belirlemek ve kazanan ödemeleri tetiklemek için” kullanılabileceği manasına geliyor.

Chainlink’in blog yazısı tıpkı vakitte özgünlük ve kimlik doğrulama sistemlerinden de bahsediyor. Dijital kimlik doğrulama sistemlerini kullanan kullanıcıların, özel datalarının denetimini ellerinde tutarken mevcut uygulamaları da kullanabilecekleri bildirildi. Swope eklendi:

“Chainlink, akıllı kontratların şahsî kimlik bilgilerini doğrulamak için kimlik tabanlı blok zincirlerini sorgulamasının yanı sıra diğer bir iş sürecinden elde edilen çıktıya dayalı olarak bir kişinin kimliğine data eklemesine imkan tanır.”

Analiste nazaran tüm bunlar, Chainlink’in LINK token’ına olan talebi arttırabilir ve bir fiyat artışını tetikleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir