Ekonomik Takviye Paketi, Temsilciler Meclisi’nde Kabul Edildi! Biden’ın İmzası Bekleniyor

ABD Lideri Joe Biden’ın, pandemi süreci sebebiyle hayata geçirmek istediği 1.9 trilyon dolarlık dayanak paketi Temsilciler Meclisi’nde kabul edildi. Joe Biden’ın önümüzdeki Cuma günü paketi onaylayacağı belirtildi.

Geçtiğimiz hafta sonunda ABD Senatosu tarafından kabul gören teşvik paketi, kimi düzenlemelerin de getirilmesi sebebiyle Temsilciler Meclisi’nin onayına sunulmuştu. Temsilciler Meclisi’nde 211’e karşı 220 oyla kabul edilen paketin yürürlüğe girmesi artık Lider Joe Biden’ın imzasına kaldı.

Paket Neler Getirecek?

Biden idaresi, pandeminin berbat tesirleri sebebiyle teşvik paketini hayata geçirdi. Bu paket kapsamında işsizlik yardımları, eyaletlerin ve lokal idarelerin desteklenmesi ve aşı dağıtımı ile ilgili çeşitli faaliyetlerin gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Paket kapsamında, yılda 75 bin dolardan daha az gelire sahip olan bireylere 1400 dolarlık bir nakit yardımı yapılması planlanıyor. Ayrıyeten bu paketle, bu ay sona erecek olan işsizlik yardımları da Eylül ayına kadar uzatılacak. Haftalık 300 dolarlık işsizlik yardımı yapılması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir