ABD Senatörü Elizabeth Warren’dan Kızdıran Bitcoin (BTC) Açıklaması

ABD Senatörü Elizabeth Warren, yaptığı açıklamada “Bitcoin (BTC) berbat sona erecek” tabirini kullandı.

2 Mart’ta CNBC’ye verdiği röportajda Warren, Bitcoin’in sonunun berbat bir biçimde biteceğini söyledi. Ayrıyeten Warren Bitcoin’in epeyce spekülatif bir yapıda bulunduğunu da tabir etti.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin aykırısı tavrıyla tanınıyor. Yellen daha evvel yaptığı açıklamada, Bitcoin’in alım satım süreçlerinde kullanılabilmek için “son derece verimsiz” olduğunu tabir etmişti.

Elizabeth Warren’a Janet Yellen’in Bitcoin hakkındaki görüşleri de soruldu. Warren, Yellen’in “oldukça zeki bir kadın” olduğunu söz ederek, söylediği şeylerde rastgele bir belirsizlik göremediğinin altını çizdi.

Senatör, Bitcoin ile ilgili nasıl bir düzenleme yapılması gerektiği ile ilgili ise bir görüş belirtmiş değil. 2018 yılında Nouriel Roubini’nin de katılmış olduğu Senato Bankacılık Komitesi’nde konuşan Warren, kripto paraların üretkenliğinin arttırılması gerektiğini söz etmişti.

Milyonerlere Ekstra Vergi

Elizabeth Warren, 2019 yılında sunmuş olduğu yasa tasarısıyla büyük tenkit toplamıştı. Warren’ın sunduğu tasarıya nazaran, varlıklarının pahası 50 milyon doları aşan şahıslardan, ekstra vergi alınması planlanıyordu. IOHK CEO’su Charles Hoskinson, bu tasarıyı “eski moda hırsızlık” olarak nitelendirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir