Piyasa Kan Ağlarken Cardano (ADA) Tüm Vakitlerin En Yüksek Düzeyine Ulaştı! İşte Büyük Çıkışın 3 Nedeni

Önde gelen altcoin Cardano (ADA), geçtiğimiz hafta 1 dolara ulaşarak kıymetli bir ruhsal direnci geride bırakmıştı. Yayın saati itibariyle ise, üç yıl evvel belirlediği 1.18 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyini aşarak yeni bir rekor kırdı.

Cardano (ADA) bugün 0.92 dolar düzeyinden 1.07 dolar düzeyine yanlışsız sert bir sıçrama kaydetti. Bu çıkışın akabinde bedel kazanmaya devam eden ADA 1.24 dolar ile yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyini (ATH) tekrar belirledi.

ADA son 24 saatte %5 oranında kıymet kazandı. Son 30 gündeki kazanımı ise %256’ya yükseldi.

Cardano (ADA) Neden Yükseldi?

Cardano’nun bu muazzam yükselişinin gerisinde, içinde olduğumuz boğa piyasası dışında üç temel neden yatıyor.

1. Ağ Akıllı Kontrat Periyoduna Geçiyor

Mart ayında gelecek yeni güncelleme ile Cardano, akıllı mukaveleler periyodunu başlatacak. Cardano ağı bu güncelleme ile bir DeFi platformuna dönüşecek.

2. Ağın Topluluk Denetimli Hale Gelmesi

Merkeziyetsizlik, kripto para topluluğunda her geçen gün biraz daha ehemmiyet kazanıyor. Ağın ardındaki şirket olan IOHK, 31 Mart’ta ağdaki blok üretimi üzerindeki tüm denetimini bırakacak.

3. IOHK’nın Afrika Mutabakatları

IOHK ve Cardano Vakfı, sadece Afrika’yı hedefleyen bir dizi proje üzerinde çalıştı ve bu projeler yoluyla milyonlarca yeni kullanıcıyı ağa getirmeyi planlıyor. Şirket, büyük Afrika projesinin son basamaklarında yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi için “Cardano (ADA) Fiyatının Bu Ay %100’ün Üzerinde Artmasının 3 Nedeni” başlıklı haberimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir