BNY Mellon, Bitcoin (BTC) Saklama Hizmetleri İçin Fireblocks ile Anlaştı

Bu ay, ABD’nin en büyük bankası, kripto para saklama hizmetleri için dışarıdan ortaklarla anlaştığını açıkladı.

BNY Mellon, kripto para saklama hizmetleri için Fireblocks ile çalışıyor. Banka, kripto para saklama hizmetleri üzerine çalıştığını söyledi fakat kimlerle çalıştığından bahsetmemişti.

Bitcoin (BTC), Wall Street’e gerçek genişleyince, büyük kurumlar, kripto paralardan nasıl faydalanacaklarıyla alakalı araştırmalara yöneldi.

Avrupa’daki bankalar, İsviçre merkezli Metaco üzere başka kripto para saklama hizmetleriyle iş birliği yapıyorlardı. BNY Mellon da benzeri yoldan giderek, çoklu hesaplama hizmeti sunan Fireblocks ile anlaştı.

BNY Mellon, Intercontinental Exchange’in (ICE) yönettiği kripto para borsası Bakkt ile iş birliği konusunda anlaştılar. Fireblocks ve BNY Mellon, husus hakkında konuşmayı reddettiler.

Bilinmeyen bir kaynağa nazaran, Fireblocks ve BNY Mellon birlikte çalışıyor. İki farklı kaynağa nazaran, Fireblocks ikinci finansman çeşidini tamamladı. Firma, geçen Kasım ayında 30 milyon dolarlık B serisi finansman almıştı.

Fireblocks’ın düzgün durumda olduğu hakkında kuşku yok, bilhassa eski ismiyle Libra olarak bilinen Facebook dayanaklı stablecoin projesi Diem’in saklama hizmetlerini aldığını düşünürsek.

BNY Mellon’ın kripto para saklama platformu, bu sene içinde piyasada olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir