Başarılı Analist Bitcoin’i (BTC) Yorumladı: Mega Boğa Bekliyorum

Başkan kripto para ünitesi birkaç saat içinde yaklaşık 10.000 dolar kadar gerileme yaşadı lakin artık güzelleşme belirtileri gösteriyor.

Dünyanın en kıymetli kripto para ünitesi Bitcoin (BTC), yalnızca birkaç saat içinde 44.900 dolarlık bölgeye, 54.000 dolarlık alandan düştü. O andan şimdiye kadar Bitcoin yeşil mumlarla karşılaştı ve güzelleşiyor. BTC, yazının yazıldığı sırada 48.637 dolardan el değiştiriyordu.

Pazartesi günü, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, süreçlerin yürütülmesinin büsbütün verimsiz olduğunu söyleyerek Bitcoin’i eleştirdi. Bitcoin esasen düşüşe geçmişti, Yellen’in bu tabirlerinin akabinde ise yükseldi.

Tesla ve MicroStrategy üzere en büyük şirketler, son vakitlerde hissedarlarının 1 milyar dolardan fazla parasını kripto paraya tahsis ederek derin ilgi gösteriyor. Analistler bu üzere benimsemelerin Bitcoin’in uzun vadede güzelliği olacağını düşünüyor.

Analistler Şu Anki Durumu Nasıl Yorumluyor?

Tanınan analist Dr. Hardfork, Bitcoin piyasa hakimiyeti ile ilgili açıklamalarda bulunarak ileride “mega bull” beklediğini lisana getirdi. Hardfork, Telegram üzerinden bir grafik paylaşarak şu açıklamalarda bulundu:

“BTC dominance tekrar 64 testi yapıyor. Yani BTC’de sert bir yükseliş göreceğiz. Muhtemelen BTC 65.000 gayesini zorlayacak. Daha sonra mega boğa bekliyorum. 2017 dahil tüm altcoin‘lerin yükselmesi.”

Boğa Bitmedi

Bir diğer tanınan analist Kripto Dayı ise boğa döneminin bitmediğini lisana getirdi. Kripto Dayı, şu sözleri kullandı:

“Boğa bitmedi arkadaşlar 🙂 Bunlar boğada pek doğal olan şeyler. Fakat ne oldu ısrarla söylemlerimize karşın kâr satışı yapmayan, kârını borsadan çekmeyenler, kârdan ziyan etti ya da aldıklarını geri verdi.Uygun yerden giriş ve çıkış her vakit kıymetli.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir