Tanınan Trader’dan Acil Durum Güncellemesi: Büyük Düzeltme İçin Hazırlıklı Olun!

Kripto para trader’ı ve stratejisti Alex Saunders, yatırımcıların büyük bir piyasa düzeltmesine hazırlıklı olmaları gerektiğini söylüyor.

Yeni bir YouTube görüntüsünde Saunders, 116.000 abonesine kripto paralarda uzun vadeli yükseliş düşünmesine karşın bir adım geri çekildiğini ve durumlarının bir kısmında satış düğmesine bastığını söyledi.

Saunders, Aave ve Synthetix (SNX) üzere parabolik projeleri vurgulayarak, birtakım varlıkların halihazırda yapmış olduğu büyük getirileri vurguluyor. Trader, yatırımcılar 100x kazandıklarında, fonlarının büyük bir kısmını çekebileceklerini söz ediyor:

“Sadece grafiklerde gördüğüm her şeyi göz önünde bulundurarak epey büyük bir yıkamaya muhtaçlığımız olduğunu düşünüyorum. Bence insanların fark etmediği şey, bu periyotta işler bu kadar yükseldiğinde akıllı davranmanın kar elde etmek olduğudur. Yani bu kripto para fonları, bu merkezi olmayan finans (DeFi) fonları, SNX ve AAVE’de 10, 20, 700x kazandıklarında, bunlara para koyan beşerler, fon yöneticilerinin kar etmesini bekliyorlar.”

Bir Adım Geri Atıyor

Daily Hodl haberine nazaran tanınan trader, yayınladığı yeni videosunda yatırımcıların büyük bir piyasa düzeltmesine hazırlıklı olmaları gerektiğini söz ediyor. Saunders, takipçilerine kripto para piyasasında uzun vadeli bir yükseliş kanısına sahip olmasına karşın, bir adım geri çekildiğini ve konumlarının bir kısmında satış düğmesine bastığını açıkladı.

Saunders ayrıyeten, Bitcoin’in arzına bağlı olarak büyümesini izleyen bir ölçüm olan stoktan akış (s2f) modelinin, bu boğa döngüsünde varlığın fiyat ilerlemesinin hakikat bir göstergesi olmayacağını söylüyor.

Perakendeci yatırımcıların yalnızca DeFi rüzgarını yakaladığı ve kripto para dalının sunduğu her şeye gelince, perakendenin sahneye daha yeni gelmesinin mümkün olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, trader, küçük yatırımcıların kurumsal paradan etkilenen bir dal üzerindeki tesirini sorguluyor ve finansal balonlar kelam konusu olduğunda perakendenin tarihî olarak her vakit partiye geç kaldığına dikkat çekiyor.

“Twitter’da daima olarak insanların perakendenin yeni geldiğini söylediğini duyduğumda, çok daha yükseğe çıkmamızın nedenlerinden biri de budur… Bu döngü aslında farklı. 2017’de biraz risk alan perakende oldu … Ve makul değildi. Bu sefer beşerler perakendenin daha yeni girdiğini ve bu yüzden alt dönemin daha yeni başladığını söylüyor, bu, bu ve başkası.

Perakendeciliğin artık girmesi, 2017’de olduğu üzere daha fazla perakendenin gireceği ve fiyatları artıracağı manasına gelmiyor… Perakendenin artırması gereken 15 milyar dolar var mı? Perakende yatırımcıların kurumsal parayı tıpkı derecede artırmasının hiçbir yolu yok.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir