Morgan Stanley, Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapmayı Düşünüyor

Bankacılık devlerinden Morgan Stanley’in Bitcoin‘e (BTC) yatırım yapmayı değerlendirdiği söz ediliyor.

Pay senetlerini seçmedeki hüneriyle tanınan 150 milyar dolarlık Morgan Stanley yatırım kolu, Bitcoin’i mümkün yatırımlar listesine eklemeyi düşünüyor.

Bloomberg’in haberine nazaran Morgan Stanley Yatırım Yönetimi’nin bir ünitesi kripto para ünitesinin yatırımcıları için uygun bir seçenek olup olmayacağını araştırıyor. Yatırımlarla ilerlemek, firma ve düzenleyiciler tarafından onaylanmayı gerektirecektir. Morgan Stanley’in bunu doğrulaması, Wall Street isminin yükünü, klâsik finans sanayisinin birçoklarında kabul görmeye çalışan onların görüşüne nazaran “değişken” bir varlık sınıfının ardına koyacaktır.

Aslında dört ayda dört kat artış, müşterilerin ilgisini artırarak dijital varlığın görmezden gelinmesini daha da zorlaştırıyor. Bloomber’in haberine göre Morgan Stanley sözcüsü yorum yapmaktan kaçındı. İnceleme sonuçta Morgan Stanley’in Bitcoin’den uzak durmaya karar vermesine de neden olabilir. Kripto para ünitesindeki evvelki ralliler de Wall Street’in ilgisini çekmiş ancak sonunda elle tutulur bir hareket gerçekleşmemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir