Ünlü İsim, Tesla’nın 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Alımının Dikkat Dağıtma Atılımı Olduğunu Söyledi

The Big Short’un yıldızı Michael Burry, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) alımının Çin ile yaşanan regülasyon sıkıntısını saklamak gayesiyle yapıldığını söyledi.

Burry’e nazaran Dogecoin’in (DOGE) fiyat rekoru, piyasada devasa bir balonun habercisi. Ünlü yatırımcı Michael Burry’e nazaran Tesla’nın Bitcoin alımı, bir şeyleri gizleme hedefinde:

“Çin’deki yetkililer, Tesla’nın eser kalitesi konusundaki şikayetler üzerine araştırmaya gittiler. Bana nazaran Tesla’nın atağı gerçeği saklamak için yapıldı.”

Yani Burry, Tesla’nın atılımının Çin ile yaşadığı düşünceyi saklamak için olduğunu söyledi.

Burry’e, Elon Musk’la dalga geçmek için Tesla paylarının Bitcoin’le birebir tarafta hareket ettiğini söyledi:

“$TSLA ve $BTC’nin korelasyon katsayısı son altı ayda 0.951967. Yani elon musk korelasyonu 1’den büyük bir sayı olarak çıkarmaya kararlı. $TSLA ve $BTC yatırımcıları her şeyi gerçekleştirebilir.”

Burry, daha sonra ise Dogecoin’i maksat aldı. Latife hedefli oluşturulmuş kripto para, 10 milyar dolarlık piyasa pahasına sahip. Burry’e nazaran fiyatın 8 cent ve GameStop payının 325 dolar olmasını absürt olduğunu söyledi.

Burry’e nazaran fiyat dalgalanmalarının patladığı bir çağdayız. Evvel fiyatların arttığı ve sonradan sert düşüşlerin yaşandığını söyledi.

“Piyasalarda tehlikeli seviyede balonlar oluştu.”

Burry, Tweetinde yeni bir balonun oluştuğunu yazdı. Led Zeppelin müziği When The Levee Breaks’e atıfta bulunan Burry’e nazaran sonda değil başlangıçta oynanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir