Nihat Hatipoğlu, Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralarla İlgili Konuştu: Haramdır Diyemiyorum

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, kendisine yöneltilen bir soru üzerine kripto paralarla alakalı açıklamalarda bulundu. Hatipoğlu, bahisle alakalı olarak net dini bir karşılık veremedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu,, kendisine gelen “Kripto parayla hacca ve umreye gitmek haram mı?” biçimindeki soruya yanıt verdi. Hatipoğlu, kripto paralardan uzak durulması gerektiğini vurgulasa da “Ama haramdır diyemiyorum” halinde konuştu. Hatipoğlu, “Uzak durulması konusunda tavsiye ediyorum. Zira olmayan bir para var ortada. Lakin haramdır da demiyorum” cevabını verdi.

Hatipoğlu, açıklamasının devamında şu tabirleri kullandı:

“Kripto para konusunda doğrusu çok gönülden caizdir diyemiyorum. Borsada bir kıymet var, görüyorsunuz ele dokunur, fabrika var. Borsada bir sakınca yok lakin kripto para, Bitcoin gibisi şeyler konusunda gönülden bir şey diyemiyorum. Haram konusunda da bir şey diyemiyorum. En azından uzak durulması konusunda kanaatim var. Zira olmayan bir para var ortalıkta, mal var ortada, her şey internet üzerinden oynamaya devam ediyor. Uzak durmanızdan yanayım fakat haramdır da demiyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir