Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Tweet’lerine Devam Ediyor

Dogecoin (DOGE), son 1 aydır Elon Musk’ın takviyesini pek görmüyordu. Uzun bir ortadan sonra Musk’ın tweet’inin akabinde aslında sürdürdüğü yükselişini devam ettirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ünlü teşebbüsçü ve Tesla ile SpaceX’in CEO’su Elon Musk, neredeyse bir ay süren ortadan sonra birinci kere Dogecoin hakkında tweet attı. Emojilerin yer aldığı bir dizi şifreli tweetin akabinde Musk, İspanyol ressam ve heykeltıraş Joan Miró’nun bir yapıtını paylaştı. Musk bu yapıtı paylaşırken en sevdiği kripto para ünitesine atıfta bulunarak “Doge Barking at the Moon” tabirlerini kullandı. Yapıtın orjinal ismi ise “Dog Barking at the Moon“.

DOGE, Musk’ın tweet’inden bu yana neredeyse yüzde 12 artarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyine çok yaklaştı. Geçen ay, kripto para trader’ı Andrei Badoiu, Elon Musk her tweet attığında otomatik olarak Bitcoin satın alan bir bot geliştirmişti. Milyarder, rastgele bir Twitter gönderisiyle kripto para ünitelerinin fiyatları üzerinde tesirli olabiliyor.

Dogecoin (DOGE) Fiyatı

Dogecoin, dün piyasa kıymeti bakımından birinci 10’a girmiş, akşam saatlerinde Chainlink’in (LINK) atağı nedeniyle birinci 10’un dışına itilmişti. Ama Musk’ın tweet’inin akabinde DOGE tekrar 10. sıraya yerleşmeyi başardı. DOGE, yazının yazıldığı sırada 0,137681 dolardan süreç görüyordu.

Dogecoin son 24 saatte %18, son 7 günde %133.1, son 1 ayda %141 ve son 1 senede %6888 oranında yükseliş yaşadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir