XRP’ye Dayalı ETP, Avrupa’nın En Büyük Üçüncü Borsasında Listelendi

SIX İsviçre borsası, son vakitlerin en tartışmalı kripto para ünitelerinden birisi olan XRP tarafından desteklenen borsada süreç gören bir eseri listeliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Londra merkezli kripto para yöneticisi CoinShares, yeni bir XRP’ye dayalı borsada süreç gören eserinin (ETP) piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Eser XRPL kodu altında, 1,6 trilyon doların üzerinde toplam piyasa pahası ile dünyanın üçüncü büyük borsası olan Zürih merkezli SIX Swiss’te süreç yapacak. Her ünite, şu anda yaklaşık 68 dolar bedelinde olan 40 XRP token’ını temsil ediyor. XRP ETP’nin temel fiyatı ise yıllık yüzde 1,5 olarak belirlendi.

Nisan ayında, Avrupa’nın en büyük varlık yöneticisi CoinShares Litecoin için de emsal bir eser piyasaya sürdü. Bu yılın başlarında şirket, Bitcoin ve Ethereum tarafından desteklenen ETP’leri de tanıttı.

CoinShares’ın XRP eserinin piyasaya sürülmesi, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından bağlı şirket Ripple aleyhine açılan bir dava nedeniyle birden fazla borsanın token’ı liste dışı bırakmasına karşın gerçekleşiyor. Örneğin Bitwise, dava açıklandıktan sonraki gün XRP’yi endeks fonundan çıkarmıştı.

ABD’deki yasal meşakkatlere karşın XRP, Binance ve Huobi üzere bir dizi global borsada süreç yapmaya devam ederek yeni hacim rekorları kırdı. U.Today tarafından bildirildiği üzere, Swiss Lykke şu ana kadar #RelistXRP hareketine boyun eğen tek borsa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir