Dogecoin (DOGE) Öteki Bir Ralliyle Tekrar Patlama Yaşadı! Sırada Ne Var?

Dogecoin, Coinbase’in Nasdaq’ta direkt listelenmesinden evvel, kripto para piyasasında devam eden bir patlama dışında, gün içinde rastgele bir sebep olmaksızın bir öbür rekor düzeye ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DOGE/USD döviz kuru, 0,095 dolarlık kritik direnç düzeyinin üzerine çıktıktan sonra 0,146 dolara kadar yükseldi. Parite, bir noktada rekor düzeye ulaşmak için yüzde 54,75 tırmandı, fakat daha sonra çıkarlarının küçük bir kısmını mütevazı bir kar alma hissine karşı kaybetti. Dogecoin, yazının yazıldığı sırada son 24 saatte %59 oranında yükselişle 0.12 dolardan süreç görüyordu. Bununla bir arada Dogecoin, piyasa kıymeti bakımından en pahalı birinci 10 kripto para ünitesi ortasına girmeyi başardı.

Bu ralli, Dogecoin’in rakip kripto para ünitelerinin de emsal bir patlama yaşamasıyla bir arada ortaya çıktı. Buna, 64.800 dolar üzere yeni bir rekor düzeye yükselen Bitcoin de dahildi. Piyasa pahasına nazaran en büyük ikinci kripto para ünitesi olan Ethereum da son seanslarda rekor bir düzey olan 2400 dolara yaklaştı. Coinbase, bu dijital varlıkları üst yanlışsız göndermede kritik bir rol oynamış görünüyor.

Teknik Görünüm

Birçoğu hala Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın göğüs kripto para ünitesinin yükselmeye devam etmesinde rol oynamasını bekliyor. Bilindiği üzere Musk, Tesla’nın bilançolarına 1,5 milyar dolar pahasında BTC ekledi ve elektrikli araçlar serisi için kripto para ünitesini kabul etmeye başladı.

IntoTheBlock’taki analistler, “Herkes Bitcoin ve Ethereum hakkında konuşurken, Dogecoin fiyatı son 24 saatte %80.97 sıçradı ve UNI ve LTC’nin piyasa bedelini aşmaya yaklaştı. Daha da etkileyici olan şey, DOGE için Daima Takas Hacminin bugün 15,15 milyar dolara ulaşması” sözlerini kullandı. Dogecoin ayrıyeten 2021’de yüzde 2.874’ten fazla arttı.

Teknik olarak, DOGE/USD döviz kuru tasa verici derecede çok pahalı bir bölgeye girdi. Paritenin günlük bağıl güç göstergesi (RSI) artık kabul edilebilir eşiğin yaklaşık 15 puan üzerinde 85.98 bedelinde. Bu çoklukla yakın bir satış yahut konsolidasyon hissine işaret eder. Her iki durumda da, DOGE/USD önümüzdeki seanslarda düzeltme yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir