Meltem Demirörs’ten Dikkat Çeken Coinbase Açıklaması

CoinShares’in Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs, katılmış olduğu Squawk Box programında, halka arzın akabinde, Coinbase’in pahalanması ile ilgili konuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Demirörs, Coinbase’in özel piyasalar içerisinde 147 milyar dolara ulaştığını belirtti ve bu nedenle borsalar içerisinde Coinbase bedelinin 90 milyar doların üzerine çıkmasını beklediğini tabir etti. Demirörs’ün beklediği bu sayı Goldman Sachs’ın 113.79 milyar dolarlık piyasa bedelini geride bırakabilir.

Coinbase, Goldman Sachs’tan Daha Büyük

Coinshares CSO’su Meltem Demirörs, Squawk Box’ta Coinbase’in direkt listelenmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

New York Borsası’nda daha evvel Roblox, Spotify, Slack ve Palantir üzere şirketler direkt listelenmişti. Coinbase’in direkt listeleme için değerlemesi toplamda 90 milyar dolar düzeyinde yer alıyor. Coinbase’in bu kıymeti Roblox, Spotify, Slack ve Palantir’in çok daha önünde.

Coinbase payları şu ana kadar özel piyasalarda süreç görüyor. Demirörs’ün paylaştığı datalara nazaran, Coinbase’in OTC platformlarındaki değerlemesi şu anda 147 milyar dolar düzeyine yer alıyor. Demirörs, bu sebepten dolayı hafta sonunda Coinbase pahasının 90 milyar doların üzerinde yer alacağını düşünüyor. Böylece Goldman Sachs, geride bırakılabilir.

Coinbase’in payları, COIN kısaltmasıyla Nasdaq üzerinde süreç görecek. Direkt listeleme, halka arzdan farklı olarak, paylar evvelce belirlenmiş bir fiyat olmadan süreç görmeye başlar. Direkt listelemenin akabinde pay bedeli, pay senetlerinin arz ve talebine bağlı olarak belirlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir