Ethereum (ETH) Odaklı Yazılım Şirketi ConsenSys, JPMorgan ve Mastercard’ın Bulunduğu Yatırımcı Kümesinden 65 Milyon Dolar Topladı

Brooklyn merkezli ConsenSys, yeni fon sağlamak için 65 milyon dolar topladı. Ethereum odaklı firmayı destekleyenler ortasında JPMorgan, UBS, Mastercard’ın yanı sıra bir dizi yatırım şirketi ve dijital varlık sanayisi teşebbüsleri bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum odaklı yazılım şirketi ConsenSys, bir çift büyük banka, en düzgün finansal hizmetler firması ve bir dizi dijital varlık sanayisi startup’ı ve yatırımcısından oluşan bir kümeden 65 milyon dolar topladı.

Bir The Block haberine nazaran, tipi destekleyenler ortasında JPMorgan da yer alıyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında ConsenSys, JPM’den stratejik bir yatırım aldığını ve bankanın blokzinciri ünitesi olan Quorum’u satın aldığını doğruladı. Quorum, Ethereum teknolojisini temel alarak JPMorgan içinde geliştirilen özel bir blokzinciri ağıdır.

UBS ve Mastercard, ayrıyeten Salı günkü 65 milyon dolarlık finansman tipinde FTX sahibi Alameda Research, Protocol Labs, Fenbushi, Maker Foundation, The LAO, Liberty City Ventures, Greater Bay Area Homeland Development Fund ve Quotidian Ventures ile birlikte yer aldı. Dönüştürülebilir senet aracılığıyla 65 milyon dolar toplandı. ConsenSys kurucusu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bir tıp gerçekleştirmek üzere yola çıktığımızda, web’in nasıl geliştiğine benzeri formda, tüm iktisadın yeni kuşak bir protokolde devrimcilere katılacağına olan inancımızla dengeli olarak, sabırla çeşitli bir cap table inşa etmek bizim için kıymetliydi.”

Bu finansman çeşidi, yatırımcıların dijital varlık yatırım hizmetlerine odaklı şirketler kadar, teknoloji odaklı firmalara da yatırım yapmaya istekli olduklarının bir işareti olarak değerlendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir