Binance, Tesla Payı Sunuyor, Bunu Coinbase (COIN) Payı Takip Eder mi?

Kripto borsası Binance, halka açık şirketlerin tokenize edilmiş payları olan yeni bir eserin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Listeye birinci giren, Elon Musk liderliğindeki araba üreticisi Tesla.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu token’larla lım satım, sıfır kurulla mümkün olacak ve borsadaki tüm kullanıcılar tarafından (belirli bölgeler hariç) erişilebilir olacak. Resmi bir açıklamaya nazaran, Binance üzerindeki her TSLA token’ı, Tesla’nın pay senetlerini temsil edecek. Açıklamaya nazaran Binance’in eseri, Tesla menkul değerlerine dayalı bir “emanet portföyünde” depolanan gerçek Tesla paylarıyla desteklenecek.

Coinbase (COIN) Payı Listelenir mi?

Kripto para borsası Binance, halka açık şirketlerin tokenize edilmiş payları olan yeni bir eserin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Listeye birinci giren, Elon Musk liderliğindeki araba üreticisi Tesla.

Binance’ın eseri, kullanıcılarına ufak ölçülerle alınıp satılabilen ve hasebiyle klâsik pazarda sunulandan daha düşük bir maliyetle yeni bir yatırım aracına erişim sağlayacak. Bonus olarak, yatırımcılar bu şirketlerin hissedarlarına sağladığı yararlardan yararlanmaya hak kazanacaklar.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Tesla CEO’su Elon Musk’a kripto para ünitelerini şirketine getirdiği için teşekkür etti. Bunun karşılığında Zhao, “Tesla’yı kripto alanına getirmeye” karar verdi. Yönetici bu yeni sürümle ilgili şunları söyledi. Daha sonra Binance, Twitter hesabı aracılığıyla takipçilerine bir sonra listenelecek payların hangi şirketin olmasını istediklerini sordu.

Büyük bir kesim, Coinbase’in (COIN) yarın halka açıldığında tokenize edilmiş bir pay senedi olarak Binance’e katılması gerektiğini belirtti. Fakat şimdi bu bahiste resmi bir açıklama yapılmadı.

Coinbase IPO’su (ilk arz), yarın gerçekleşecek. Bu arzın kripto para pisayaları için bir dönüm noktası olduğu söz ediliyor. Bu manada da COIN aslında çok değerli. Yatırımcıların Coinbase’in tokenize edilmiş pay senetlerini bu önemli olay düşünüldüğünde Binance’te görmek istemesi olağan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir