Mike Novogratz’tan Dijital Dolar Yorumu

Ünlü Bitcoin (BTC) boğası Mike Novogratz, ABD’nin dijital dolar üretme yolunda ilerlemediği surece, krize girebileceğini argüman etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tecrübeli yatırımcı, ABD’nin şu anda ekonomik açıdan düzgün pozisyonda olduğunu söylese de, yeniden de dijital dolar piyasaya sürmediği takdirde, rekabette epey geride kalabileceğini ön görüyor.

Dijital Doların Ehemmiyeti

Novogratz, dijital doların ABD için önemibi vurguladı. Ünlü Bitcoin boğası, bahisle ilgili şu ifadeyi kullandı.

“Bana nazaran bu varoluşsal bir kriz ve bu nedenle dijital dolara muhtaçlığımız var.”

Ünlü yatırımcı ayrıyeten, COVID salgını ve genel olarak ABD pazarı ve dünya üzerindeki olumsuz tesirleri hakkında da görüşlerini aktardı. Hastalığın neden olduğu ekonomik ıstırapları ortadan kaldırmak için yapılan trilyonlarca dolarlık harcamaya atıfta bulundu.”

“Mali ve para siyasetimiz bir Muz Cumhuriyeti’nden geliyormuş üzere görünmeye başladığında, itimadın azaldığını göreceksiniz.”

Kimi borsa yatırımcılarının geçtiğimiz haftalarda ABD enflasyonundaki artış konusunda ihtarda bulunmalarının akabinde, dijital doların varlığı daha da değerli görünüyor.

Çin ile Rekabet

Novogratz Çin ile olan rekabetten de kelam etti. Ünlü yatırımcı Çin’in bu istikamette çok daha önde olduğunu düşünüyor.

Çin bilindiği üzere dijital yuana büyük dayanak veriyor. Uzmanlara nazaran Çin, bu parayı büyük devletlerle olan rekabetinde kullanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir