Mike Novogratz: Ripple (XRP) Rallisi, SEC ile Uzlaşmaya İşaret Ediyor Olabilir

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, devam eden XRP rallisi hakkında konuştu ve bunun Ripple‘ın ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) ile uzlaşma görüşmelerinde bir ölçü ilerleme kaydettiğini gösterebileceğini sav etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şirketin öz sermayesinin şu anda ikincil piyasada yalnızca 2 milyar dolardan süreç gördüğünü düşünürsek, eski özgür yatırım fonu yöneticisi bunu “oldukça ucuz” olarak nitelendiriyor. Lakin şayet Ripple, SEC ile uzlaşmaya yakın değilse, XRP’nin “pahalı” göründüğünü söylüyor.

Ripple’ın Yakın Vakitte SEC ile Uzlaşması Pek Muhtemel Görünmüyor

XRP, bugün erken saatlerde Bitstamp borsasında 21 Ocak 2018’den bu yana en yüksek düzeyi olan 1.49 dolara ulaştı ve yalnızca bir ay içinde %281’in üzerinde yükseliş kaydetti.

Anderson Kill’den Stephen Palley, birinin içeriden birtakım bilgilere sahip olmadığı sürece XRP’nin rallisinin rastgele bir uzlaşma olasılığıyla irtibatlı olma ihtimalinin düşük olduğunu tez ediyor. Ripple’ın keşif uğraşında beklenenden yeterli iş çıkardığını kabul etse de bu sorunun çözülmesinin biraz vakit alabileceğine inanıyor:

“Ripple, ön hareket pratiği ve keşif savaşlarında şimdiye kadar beklediğimden daha düzgün iş çıkardı, lakin bundan dava tahliline kadar uzun bir yol var. Özet karar öncesi bir uzlaşma gerçekleşmesi beni şaşırtır fakat bir şeyleri gözden kaçırıyor da olabilirim.”

Daha evvel aktardığımız üzere, Ripple’ın SEC’i Bitcoin ve Ethereum ile ilgili dokümanlar üretmeye zorlama hareketine kısmen müsaade verildi. Bununla birlikte düzenleyici, hakimi yöneticilerin banka kayıtlarına erişmesine müsaade vermeye ikna edemedi.

Bloomberg ile yakın tarihli bir röportajda CEO Brad Garlinghouse, SEC lider adayı Gary Gensler’in onayının akabinde uzlaşma görüşmelerini yenilemeyi umduğunu belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir