JP Morgan’dan Bitcoin (BTC) ETF Açıklaması

Ünlü yatırım bankası J.P. Morgan, Bitcoin (BTC) vadeli süreç getirilerinin tüm ana para ünitelerine nazaran daha yüksek olduğunu lakin ABD’deki bir Bitcoin ETF’sinin bunu değiştirebileceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin, vadeli süreç ticareti kelam konusu olduğunda fiat para ünitelerinden daha yüksek getiri sunar. Fakat JP Morgan’ın yaptığı araştırmaya nazaran, ABD’deki bir Bitcoin ETF’si, bu getirilerin azalmasına sebep olabilir.

Bitcoin vadeli süreç kontratları, insanların gelecekte üzerinde anlaşılan bir fiyattan Bitcoin satın almalarına müsaade veren türevlerdir.

JP Morgan analistlerinin araştırmasına nazaran, Bircoin’in vadeli süreçler piyasası, tüm para ünitelerinin yanı sıra altın ve gümüşten de daha güzel performans gösteriyor. Birçok fiat para ünitesi yıllık yaklaşık %5 getiri sunarken, Bitcoin vadeli süreç piyasası yıllık %25 getiri sunar.

Analistler, Bitcoin ile ilgili volatilite telaffuzları bir yana, Bitcoin gelecekteki mukavele getirilerinin çok yüksek olduğunu, zira vadeli süreç piyasalarının Bitcoin fiyatından hisse almasının güç olduğunu ve kurumsal yatırımcıların durumlarını finanse etmelerinin maliyetli olduğunu keşfettiler.

Bitcoin Vadeli Süreç Primini Ne Düşürebilir?

Analistler, Bitcoin vadeli süreçlerinden alınacak olan getirinin azalmasında, muhtemel bir Bitcoin ETF’sinin büyük rolü olacağına inanıyor. Çünkü bir Bitcoin ETF’si, ME vadeli süreçlerinden yahut Grayscale fonundan çok daha yanlışsız, teorik olarak Bitcoin fiyatını izleyen pay senetleri satan düzenlenmiş bir fon olacaktır.

Bu bilgilere rağmen SEC, Bitcoin ETF başvularının hepsini reddetmiş durumda. Lakin yeni idarenin gelmesiyle tekrardan müracaatlar yapıldı. SEC yapılan müracaatları inceliyor. Düzenleyicinin son kararı merakla bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir