Cardano’nun (ADA) Alonzo Güncellemesinde Akıllı Kontratlar Yer Alacak

Cardano (ADA) blok zincirinin geliştirici takımı, Alonzo güncellemesi ile ilgili kimi bilgileri paylaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mart ayında Mary sürümü piyasaya sürülmüş ve Alonzo güncellemesinin de önümüzdeki Ağustos ayında gerçekleşeceği tabir edilmişti.

Cardano’nun geliştiricisi IOHK, bu hafta yaptığı duyuruda, Alonzo güncellemesi içerisinde Cardano ağına akıllı kontratlar için dayanak ekleneceğini açıkladı. Güncelleme ile birlikte, geliştiriciler Cardano ağı üzerinde tıpkı Ethereum (ETH) ağında olduğu üzere akıllı kontratları kullanabilecekler.

IOHK, güncellemenin işletmeleri desteklemeyi ve DeFi dApp’leri oluşturmak isteyen geliştiricilere dayanak sağlamayı amaçladığını belirtiyor:

“Akıllı mukaveleler dünya çapında dağıtılmış bir defter olarak Cardano’nun evriminde bir sonraki kademeyi işaret ediyor. Ağ, gündelik işlerin yapılmasını sağlarken bir yandan da bireylerin fonlarını hareket ettirebilmelerini ve eserler için inançlı bir formda ödeme yapmalarını garanti etmelidir.”

Akıllı kontratlar, bir sürecin ya da bir satın alma sürecinin sırf belli şartlar karşılığında yapılmasına yardımcı olur. Bu formda inançlı muahedeler gerçekleştirilebilir.

IOHK’un, Mayıs ve Haziran aylarında, kullanıcıların yeni eseri test etmelerine müsaade vereceği tabir ediliyor. Bu da kripto para borsalarına ve cüzdanlara güncelleme için hazırlık vakti tanıyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir