Ripple’ın Eli Güçleniyor: Mahkeme, SEC’in Mali Kayıtları İfşa Etme Talebini Reddetti

Yargıç, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple’ın mevcut ve eski yöneticilerinin ferdî finansal datalarını ifşa etmeye zorlaması talebini reddetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yargıç Sarah Netburn, Brad Garlinghouse ve Christopher Larsen’in SEC’in talebi üzerine şahsî mali kayıtlarının ifşa edilmesinin XRP davasıyla ilgisi olmadığına inanıyor. Bu, blockchain araştırmacısı ve XRP topluluğu üyesi Leonidas Hadjiloizou tarafından Twitter’da paylaşılan mahkemenin kararında belirtiliyor.

Mahkeme SEC’in Talebini Reddetti

Mahkeme tarafından verilen dokümanda şunlar belirtilmektedir:

“SEC, ferdi davalıların sağlamayı kabul ettiği kayıtların eksiksiz olduğunu doğrulamak için ferdî mali kayıtları aradığından, Mahkeme bu türlü bir doğrulamanın gerekli yahut uygun olduğuna dair hiçbir delil bulmamıştır.”

ABD Güvenlik ve Borsa Kurulu, Ripple Labs ve en yüksek profilli iki yöneticisi olan Larsen (eski CEO ve kurucu ortak) ve Garlinghouse (CEO) aleyhine dava açtı. Üçünü de 2012’den beri kurumsal yatırımcılara kayıtsız XRP menkul değerlerini satmakla suçladı. O vakitten beri tezlere nazaran Ripple ve üstte ismi geçen bireyler, XRP satışlarından 1 milyar doların üzerinde kar elde ettiler.

Daha evvel bildiğimiz üzere, mahkeme Ripple’ın SEC’i Bitcoin ve Ethereum’u güvenlik dışı varlıklar olarak duyurmaya iten dokümanları üretme talebini onayladı. Bu talep 6 Nisan’da kabul edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir