Mark Cuban: Bitcoin (BTC), Altını Değiştirebilir

Milyarder yatırımcı Mark Cuban, Bitcoin’in (BTC) bir bedel deposu olarak altının üstünlüğünü kıracağını iddia ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

UpOnly ile yaptığı röportajda konuşan ünlü yatırımcı, Bitcoin’in bir para ünitesi olarak hiçbir vakit âlâ çalışabileceğine ikna olmamasına rağmen, Bitcoin’in yatırımcılar için altının yerini alacağına inanıyor.

“Bitcoin bir platform olarak şahane. Alternatif bir yatırım aracı olarak görülüyor. Pek çok insanın portföylerinde altının yerini alacak ve umarım balinalar HODL yapmaya devam ettikçe pahası de yükselecek.”

Cuban, Bitcoin’in altının piyasa kıymetini eritmeye hazır olmasına rağmen bunu yavaş bir biçimde yaptığını tabir etti. Ek olarak, beşerler Bitcoin’e yatırım yaptıkça varlığın, altın karşısında daha da büyüyebileceğini söyledi.

“Borsa yatırım fonları açıldığında, beşerler daha kolay bir biçimde Bitcoin alabilecekler. Şu anda yalnızca Bitcoin alabilmek için cüzdana para koymak hala çok güç. Öyleyse onu sizin için tutacak birisine gereksiniminiz var. Zira birden fazla insan Bitcoin’i kendi nezaretinde bulundurmaktan korkacak.

Bitcoin, gerçek bir itimat üzerine inşa edilmiştir. Altına mı yoksa Bitcoin’e mi güveniyorsunuz. Altının kendi başına hiçbir yararı olmadığından, genç jenerasyonlar Bitcoin’e güvenecekler. Altına neye fayda? Hiçbir işe yaramaz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir