Ethereum (ETH) Fiyatının Yükselmesinin Mümkün Nedenleri

Ethereum (ETH) tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı, işte onu 2200 dolar düzeyine çıkaran mümkün nedenler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasası hafta sonuna hareketli başladı. Şu anda birinci 20’de yer alan birçok kripto para ünitesi yeşil alanda bulunuyor. Önder altcoin ETH de sabah saatlerinde yeni bir ATH belirledi.

ETH 2.0 kontratındaki TVL tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı: 8 milyar doları aştı. Glassnode analitik şirketi, Ethereum 2.0 depozito mukavelesinde kilitlenen ETH’nin toplam bedelinin yeni bir ATH belirlediğini ve artık 8.049.974.417,34 dolar bedeline ulaştığını açıkladı. Bir evvelki tüm vakitlerin en yüksek düzeyi 6 Nisan’da dört gün evvel kaydedildi ve toplam 7,922,885,885 düzeyindeydi.

2 Nisan’da, ETH fiyatı 2.152 $ dolarlık tepeye çıktığında, ETH 2.0 mukavelesinde kilitlenen toplam paha de yükseldi ve 7.658.232.113,59 dolara ulaştı.

Borsalardaki ETH bakiyeleri %19 Düştü

Diğer bir analitik firması Santiment tarafından sağlanan datalara nazaran, en büyük ikinci kripto para ünitesinin borsalardaki bakiyeleri Aralık ayından bu yana %19 oranında büyük bir düşüş yaşadı. Ethereum, soğuk saklama cüzdanlarına çekiliyor yahut DeFi platformlarında kilitleniyor. Tweet’e nazaran borsalarda azalan ETH arzı yeterli zira büyük satışları önlüyor.

Blockchain gazetecisi Colin Wu, Santiment raporuna yorum yaparak, ETH sirkülasyonunun da büyük bir düşüş eğilimi gösterdiğini belirtti.

“Ethereum’un Yeterli Temelleri Var ve Büyüyecek”

Daha evvel haberini verdiğimiz üzere, SkyBridge Capital fonunun kurucusu ve CEO’su Anthony Scaramucci, geçtiğimiz günlerde CNBC’ye verdiği bir röportajda Ethereum’un temelleri açısından âlâ olduğuna inandığını belirtti. Ayrıyeten, DeFi ve NFT’ler için gerekli olan her şeyi sunduğundan, ETH’nin gelecekte büyüyeceğini ve bunun için pazarın zati büyük olduğunu düşünüyor.

Lakin SkyBridge Capital şu ​​ana kadar yalnızca Bitcoin’e odaklandı. Scaramucci, gelecekte SkyBridge’in bir Ethereum fonu başlatabileceğini kabul etti.

Ethereum, yazının yazıldığı sırada 2165 dolardan süreç görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir