Compound (COMP), Aave (AAVE) ve Maker (MKR), DeFi’ın Dönüşüne Nasıl Yardımcı Oldu?

Altcoin piyasası epeyce süratli bir biçimde toparlandı. Bilhassa DeFi tokanları bu mevzuda çok daha âlâ bir performans gösterdi. Piyasa bedeli şu anda 2 trilyon dolar düzeyinin üzerinde ve amaç, son birkaç hafta içerisinde kaybedilen piyasa bedelini geri kazanmak. DeFi‘ın TVL’si aşağıdaki tabloya nazaran birinci düşüşten sonra düzeldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Üstteki tabloya nazaran TVL, 25 Mart 2021’den bu yana istikrarlı bir biçimde yükseldi ve Nisan ayında güzel bir yükseliş yakaladı. DeFi’ın geri dönüşüne katkıda bulunan en kıymetli projeler borç verme protokolleridir. Compound (COMP), Maker (MKR) ve Aave (AAVE) bu projeler içerisinde en kıymetlileridir. Bu üç proje tıpkı vakitte TVL açısından en uygun projelerdir.

Ferdi yatırımcıların dikkatini çekebilecek farklı projeler de kelam konusu. Son 24 saat içerisinde %13’ün üzerinde kar sağlayan Polygon (MATIC), dikkat edilmesi gereken bir başka projedir. DeFiPulse’un başka kredi projeleri ortasında CREAM Finance (CREAM) ve Idle Finance (IDLE) üzere projeler de yer alıyor. Uygun projelerin yanı sıra, DeFi’ın TVL’sini ve tokenların fiyatını arttıran bir başka faktör de Coinbase’in DeFi projelerinin ve ekosisteminin geliştirilmesinde üstlendiği roldür.

Üstteki tabloya bakıldığında, Maker, Aave ve SushiSWAP (SUSHI) üzere en düzgün projelerin TVL’ye katkıda bulunduğunu görüyoruz. DeFi pazarı içerisinde TVL artışının tekrar edebileceği ve önde gelen DeFi projelerinin token fiyatlarının daha da artabileceği konuşuluyor.

DeFi ittifakının, faal adreslerde bir artış açtığını görüyoruz. Coinbase’in de bu ittifak içerisine katılmasıyla, portföylerinde en güzel DeFi tokenları olan trader’lar, sonraki aylarda çift haneli getirilere şahit olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir