Hester Peirce: Hükümetlerin Bitcoin’i (BTC) Yasaklama Teşebbüsü Aptalca

Kripto para topluluğu içerisinde “Crypto Mom” olarak tanınan SEC üyesi Hester Peirce, hükümetlerin Bitcoin’i (BTC) yasaklama teşebbüslerinin “aptalca” olduğunu lisana getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Peirce’e nazaran hükümetlerin Bitcoin ticaretini durdurma teşebbüsleri pek yeterli gitmeyecek. SEC üyesine nazaran bunun için internetin kapatılması gerekiyor.

“ABD hükümeti Bitcoin’i yasaklamaya çalışacak mı? Mutlaka deneyebilirler. Lakin bunu yapmak son derece aptalca olur.”

Peirce, topluluk içerisinde en çok sevilen isimlerden bir tanesi. Çünkü kendisi SEC içerisinde misyon alan bir kripto para savunucusu. Bu nedenle topluluk kendisini “Crypto Mom” olarak isimlendiriyor.

Peirce, kripto paralar konusunda olumlu bir tavrı olan Gary Gensler’in SEC lideri olmasıyla birlikte, işlerin gerçek istikamette ilerleyeceğine inanıyor:

“Bence ABD’de Bitcoin’i yasaklama noktasını çoktan geçtik. Zira bu türlü bir şeyi yapmak için interneti kapatmak zorunda kalırdık. Bunu nasıl yasaklayabileceklerini anlamıyorum. Katiyen efor gösterebilirsiniz. İnsanların Bitcoin ticaretini yapmasını engellemek çok güç olurdu. Bu sebeple hükümetin bu türlü bir teşebbüste olması aptalca olur.”

Yeniden de dünyada, kripto paraların yasaklanabileceğini söyleyen değerli isimler de var. Ray Dalio bunlardan bir tanesi. Dalio, ABD’nin bunu yasaklamaya çalışacağını öne sürüyor.

Peirce’nin dediği üzere, bu şimdilik çok uzak bir ihtimal üzere görünüyor. İnsanların internete erişimi olduğu surece, bir düğüm çalıştırmalarının önünde bir mani bulunmuyor.

Peirce, ABD hükümetinin kripto düzenlemesiyle ilgili de geride kaldığını düşünüyor:

“Diğer ülkelerin daha üretken bir yaklaşım benimsediğini gördük. Bunu bilakis çevirmemiz gerekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir