Bitcoin (BTC) İçin Dev İddia! 288.000 Dolar!

Dijital Ticaret Odası kurucusu Perianne Boring, katıldığı CNBC’nin Squawk Box programında Bitcoin’in (BTC) bu yul 288.000 dolara kadar ulaşabileceğine inandığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dijital Ticaret Odası’nın müşavere şurası üyelerinden birinin geliştirdiği formüle nazaran, bugün dünyanın en büyük kripto parasının bedeli 72.000 dolar olmalıdır. Perianne Boring, bu formülün bugünlerde çok sayıda teknoloji yatırımcısı tarafından ağ değerlendirmesi, için kullanıldığına dikkat çekti.

Bununla birlikte Dijital Ticaret Odası’nın kullandığı diğer bir model daha kelam konusu. PlanB olarak bilinen ünlü analist ve yatırımcı tarafından Bitcoin için benimsenen, âlâ bilinen stok akış modeli de Dijital Ticaret Odası tarafından kullanılıyor.

Modele nazaran dev kripto para 2021 yılı içerisinde 100 bin dolar yahut 288 bin dolar olmalıdır. Bitcoin’i stok akış modeliyle değerlendirirken, USD kullanmanın Bitcoin ile %94 korelasyon sağladığını belirtti.

Bitcoin için bu modelde altın kullanırsanız stok akışı yüzde 99 bağlı hale gelir.

Bitcoin, Altını Yiyor

Dijital Ticaret Odası lideri, Bitcoin’in altını yediği telaffuzunun ne anlamöa geldiğini de açıkladı.

Stok akış modeline nazaran 2029 yılına kadar bir Bitcoin 10.000 ons altın kıymetinde olacak.

Altın geçen yılın Ağustos ayından bu yana, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 2.075 dolara ulaşmayı başardığından beri düşüşte. 30 Kasım’a kadar 1,763 dolara düştü ve şu anda 1.739 dolar düzeyinde süreç görüyor.

Bitcoin 14 Mart Pazar günü tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 61.800 $ ‘a yükseldi. Yazı kaleme alındığı sırada da Bitcoin 57.970 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir