Bitcoin ATM’leri Kripto Para Dostu Bölgelerde Süratle Artıyor

Bitcoin (BTC), perakende yatırımcılar ortasında popülerlik kazanıyor. Hal bu türlü olunca da beşerler nakitlerini varlığa dönüştürmenin kolay bir yolunu arıyorlar. Bitcoin ATM’leri de bu hususta yardımcı oluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD merkezli bir kripto para şirketi olan Coinme, bu haftanın başlarında 300’den fazla ATM lansmanı ile Florida’ya giriş yapacağını duyurdu. Firmadan, ATM’ler hakkında şu açıklama yapıldı:

“Floridalılar için, nakit para ile Bitcoin satın almayı mahallî bir bakkal dükkanını ziyaret etmek kadar kolay hale getiriyor.”

Hareket, genel olarak Florida’da ve bilhassa de Miami’de Bitcoin için atılan olumlu adımların gerisinden geldi.

Florida’da Bitcoin

CEO Neil Bergquist’e nazaran, takım, kripto para satın almak için erişilebilir alanların “sürekli artan talebini” karşılamak için yeni alanlara gerçek açılıyor. Bergquist, şunları söyledi:

“Ekibimiz, eyalet genelinde Coinstar kiosklarında Coinme’i başlatmak için eyalet düzenleyicileriyle birlikte çalışıyor ve Florida sakinlerine Bitcoin satın alma hedefiyle hizmet sunmak için lisans almaktan heyecan duyuyoruz.”

Coinme, 2014 yılında kuruldu. Firma dört ülkede yaklaşık 20.000 lokasyona sahip Amerikan para bozdurma makinesi devi Coinstar ile iştirak yoluyla Bitcoin satın almak ve satmak için yaklaşık 6000 fizikî lokasyon işletiyor. Coinstar’ın sponsor olduğu yakın tarihli bir anket, kripto para satın alacak şahısların %23’ünün bunu bir Bitcoin ATM’sinden yahut kioskundan yapacağını ortaya koydu.

Ek olarak, ankete katılanların yaklaşık beşte biri kripto para ünitesini nakit olarak almayı tercih edeceklerini söyledi ve yarısından fazlası bunu bir yatırım olarak satın alacaklarını söyledi. Coinstar CEO’su Jim Gaherity, Bitcoin için ana akım talebin, varlığı nakit olarak satın almak için kolay ve inançlı bir tahlile gereksinim duyan yeni yatırımcıları çektiğini söyledi.

Kolay ve Erişilebilir

Coinme aracılığıyla Coinstar kiosklarında Bitcoin satın almanın, parayı anında BTC’ye dönüştürmenin kolay ve inançlı bir yolu olması amaçlanıyor. Klasik ‘BATM’lerden farklı olarak, Coinme özellikli Coinstar kiosklarında Bitcoin satın alma süreci, ikincisinin teknik yeteneklerinden yararlanırken ekstra avantajlar sunar.

Kullanıcılar, 35 karakter uzunluğunda başka cüzdan bilgileri girmeye gerek kalmadan problemsiz bir tecrübe için Coinme Cüzdanını kullanarak BTC’lerini satın alabilirler. Firma ayrıyeten ülke çapında 44 eyalette 6000’den fazla yerde mevcut.

Tüm süreçler Coinstar’ın sağlam güvenlik standartları ve mevzuata uygunluk taahhüdü ile desteklenir. Bu ortada, kullanıcıların sırf geçerli bir cep telefonu numarasına, şoför evrakına yahut eyalet kimliğine gereksinimi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir