Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Blockchain Vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, D-8 Teşkilatı 10. Tepe Toplantısı’na Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden canlı ilişkiyle iştirak sağladı. Burada kıymetli açıklamalarda bulunan Erdoğan, blockchain konusuna da vurgu yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Erdoğan konuşmasında “Dönüştürücü Bir Dünya İçin İş Birliği: Gençliğin ve Teknolojinin Gücünden Faydalanmak” temasıyla toplandıklarını söyleyerek, şu sözleri kullandı:

“1,1 milyarı aşkın çoğunluğu gençlerden müteşekkil D-8 nüfusu, en kıymetli zenginliğimizdir. Güçlü ve tesirli olmanın yolu düzgün eğitim almış gençlere sahip olmaktan geçer. Bu bağlamda, BM Genel Sekreteri Sayın Guterres’in, 2030 BM Gençlik Stratejisi’ni destekliyoruz. Bu stratejide belirlenen maksatlara öncülük etmeye yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İstanbul’da konut sahipliği yapmayı istek ettiğimiz BM Gençlik Merkezi Projesi tamamlandığında bu merkez, teşkilatımızın değerli gençlerinin bir ortaya gelecekleri yeni bir platformu teşkil edecektir.”

Kritik Değer Vurgusu

Erdoğan, günümüz iktisadının rekabetçi yapısında öne çıkabilmek için yüksek teknoloji ve inovasyonun anahtar pozisyonda olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Güçlü ve sürdürülebilir büyüme oranlarının yakalanabilmesi için yüksek teknolojiye dayalı, katma kıymeti yüksek üretime tartı vermek mecburiyetindeyiz. Bu çerçevede, ülkelerimizin en itibarlı üniversitelerinin dahil olduğu ‘D-8 Araştırma ve İnovasyon Öncüleri Ağı’ teşebbüsünü memnuniyetle karşılıyoruz. Yenilenebilir güç, yapay zeka, robotik, objelerin interneti, büyük data, blok zincir ve nanoteknoloji üzere yenilikçi alanlarda, üniversitelerimiz ve araştırma kurumlarımız ortasında bilgi paylaşımını mümkün kılan bu ağ, ülkelerimizin hak ettiği yere ulaşması bakımından kritik değerdedir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir