FTX Borsası, Miami Heat ile Paydaşlık Kurulduğunu Duyurdu

Ünlü kripto para borsası FTX ile Miami Heat ortasında beklenen iştirak, sonunda resmiyet kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FTX.US tarafından bugün duyurulan muahedeye nazaran, 2021-2022 döneminden itibaren FTX,  “Miami Heat’in Resmi Özel Kripto Para Borsası Ortağı” olacak. Miami Heat’in maçlarını oynadığı stadyumun ismi de daha evvel “FTX Arena” olmuştu.

FTX takımı, yapılan bu mutabakatın çeşitli promosyonlar, dijital içerikler, müsabakalar ve daha fazlasını da içerdiğini açıkladılar. FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, muahede ile ilgili olarak şu tabirleri kullandı.

“Dinamik, yenilikçi çeşitli ve hep ileriye dönük bir kent ve franchise ile bir paydaşlık kurmak istedik. Bu nitelikler kelam konusu olduğunda, Miami kenti ve Miami Heat’ten daha yeterlisi yok.”

Yapılan muahedenin 135 milyon dolar pahasında olacağı söz edildi. Bu mutabakatın 90 milyon dolarlık kısmı ise 19 yıllık müddet zarfında Miami-Dade ilçesine yönlendirilecek. Yapılan mutabakat ilçe Komiserler Kurulu’ndan da onay aldı. Elde edilen gelirin silahlı şiddet ve risk altındaki gençler üzere mevzuları ele alan programları desteklemek için kullanılacağı belirtildi.

HEAT Group’un yöneticilerinden Eric Woolworth, “Bu muahede ndüstrimizde global dikkatleri çekecek, çığır açan, tipinin birinci örneği olan bir ortaklık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir