Coinbase’in Etkin Kullanıcıları %117 Oranında Artış Gösterdi

Mümkün yatırımcılara kripto para borsanızın yılın birinci üç ayında 1.8 milyar dolar kazandığını söylemek, şirketinizi Nasdaq listelemesinden birkaç gün evvel pazarlamanın muhakkak en düzgün yolu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyaca ünlü kripto para borsası Coinbase, dün akşam saatlerinde birinci çeyrek sonuçlarını açıkladı ve 2021’in 1. çeyreğinde milyonları aşan karlar elde ettiğini belirtti. Gişe rekorları kıran çıkarlar büyük ölçüde temelde kripto para sanayisinin parabolik yükselişinden kaynaklanıyor.

Coinbase, Halka Arz Öncesinde Birinci Çeyrekte Rekor Kar ve Gelir Açıkladı

Coinbase’in harika bir birinci çeyrek performansına sahip olduğunu söylemek yetersiz kalır. Yayınlanan bir rapora nazaran, Coinbase’in kullanıcı tabanı, 2020’nin 4. çeyreğinde 2,8 milyondan, 2021 çeyreğinde 6,1 milyona şaşırtan bir artışla %117 arttı. Sonuç olarak, 31 Mart’ta sona eren üç aylık devirde borsanın geliri 1.8 milyar dolara yükseldi ve kabaca 740 milyon ile 800 milyon dolar ortasında bir kar elde etti.

Ek olarak, Coinbase’in toplam varlıkları tek bir çeyrekte 90 milyar dolardan 223 milyar dolara çıktı; Bu varlıkların 122 milyar doları kurumsal yatırımcılardan kaynaklandı. Açıklanan 1. Çeyrek sonuçları, Coinbase’in 14 Nisan Çarşamba günkü halka arzından yalnızca birkaç gün evvel geldi. Umut verici bir çeyrekten sonra, borsanın paylarının fiyatı Ocak ve Mart ortasındaki periyot için iddia edilen 343.58 dolardan kolaylıkla yükselebilir.

2021’in Kalanı İçin Neler Beklenmeli

Şu anda Coinbase, yüksek volatilitenin kripto piyasasının Aşil tendonu olmaya devam ettiğini kabul ediyor, fakat firma fiyatlar düştüğünde bile elinden gelenin en uygununu yapmayı planlıyor:

“Bu gelir öngörülemezliği, kârlılığımızı çeyrekten çeyreğe kadar etkiliyor. Sarfiyatlar açısından, Bitcoin fiyatında düşüş görebileceğimiz devirler de dahil olmak üzere yatırıma öncelik vermeyi planlıyoruz.”

Borsanın yılın geri kalanı için faal aylık kullanıcılarına ait iddialar raporda sağlanıyor, lakin borsa gelir yahut kar hakkında açıklamada bulunmuyor. Toplam kripto para piyasası değerlemesinin 2021 boyunca yükseldiği bir senaryoda 7 milyon süreç yapan kullanıcı “yüksek” bir sayıdır. Firma, piyasa bedelinin sabit kalması durumunda 5,5 milyon kullanıcıyı “orta” sayı, 4 milyon kullanıcıyı ise “düşük” olarak belirtmektedir.

Genel olarak, Coinbase’in yakında halka arz edilmesi, olgun ve saygın bir bölüm olarak kripto para kesiminin evriminde bir dönüm noktası olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir