Ripple (XRP), SEC’e Karşı Birinci Yasal Zaferini Kazandı!

Ripple bugünkü duruşmada, SEC’e karşı birinci yasal zaferini elde etti. Yargıç Sarah Netburn, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili dokümanların üretimini mecburî kılma talebini kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple (XRP) ve SEC ortasındaki dava, bugün gerçekleşen duruşma ile devam etti. Hatırlanacağı üzere SEC, Ripple’ı 1.3 milyar dolarlık kayıtsız menkul değer satışı ile suçlamış ve şirketin yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen de dahil olmak üzere Ripple‘a dava açmıştı.

Dava tarafları ortasında, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP üzerinden tartışmalar yaşandı. SEC, Bitcoin ve Ethereum’un XRP’den farklı olduğunu savunurken, Ripple avukatları da Bitcoin ve Ethereum madencilerinin de kar elde ettiğini ve bu nedenle XRP’nin bu iki varlıktan farkı olmadığını lisana getirdi. Ripple avukatları ayrıyeten, 1934 yılı maddelerinin, günümüz için geçerli olamayacağını savundu.

Ripple avukatları, savunmalarında XRP’nin makul ölçütlerde Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırılabileceğini lisana getirdi. Ek olarak SEC’in, XRP’nin bir menkul değer olmadığı konusunda hiçbir adım atmadığını belirtirken, Bitcoin ve Ethereum’un neden menkul değer olarak görülmediğinin soru işareti olduğu söz edildi.

Savunmada kıymetli bir hususa da vurgu yapıldı. Ripple, XRP’nin neden 8 yıldır menkul değer olduğunun belirtilmediği sorusunu yöneltti. Şirket avukatlarına nazaran SEC, bu hususta son derece geç kalmış bir atağa imza attı.

Yargıç Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın konferansta Bitcoin ve Ethereum ile ilgili evrakların üretimini zarurî kılma talebini kabul ederek ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na bir darbe indirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir