Ripple (XRP) CEO’sundan Bitcoin (BTC) Madenciliği Açıklaması

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, Bitcoin’in (BTC) yenilenebilir gücün kullanılması ile birlikte, madencilik konusunda tam potansiyeline ulaşacağına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Garlinghouse yaptığı açıklamada, Bitcoin konusundaki duruşunu netleştirerek, buna karşu rastgele bir yasağı savunmadığını açıkladı. Bununla birlikte Bitcoin ile yapılan bir sürecin 75 galon petrol gerektirdiğini vurgularken, tüm kripto alanının Bitcoin madenciliğini pak bir güç işine dönüştürmeyi hedeflemesi gerektiğini belirtti.

Bitcoin’in artan bedeli, tüm dünyanın dikkatini çekti. Lakin bu fiyatın artması, çevrecileri de endişelendirmiş durumda. Varlığın kıymetlenmesi ile birlikte, madencilik faaliyetlerinin de sürat kazanmasından kaygı ediliyor. Ayrıyeten varlığın süreç doğrulama, ağı teminat altına alma v.b. üzere süreçleri de elektrik kullanımını arttırıyor. Bahisle ilgili Garlinghouse şu tabirleri kullandı:

“Bir ödeme aracı olarak Bitcoin, insanlığın şimdiye kadar yarattığı en verimsiz ödeme düzenekleri ortasında yer alıyor. Zira Bitcoin’in fiyatı arttıkça, güç tüketimi ve karbon izi agresif bir biçimde ölçeklenmeye devam ediyor. Bir Bitcoin sürecinin yaklaşık 75 galon akaryakıtın yakılmasına eş bedel olduğunu düşündüğümüzde, gözden kaçırılmaması gerektiğine inanıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir