NFT Şiir, 75.000 Dolara Satıldı!

Arch Hades isimli şair tarafından oluşturulan bir NFT, Nifty Gateway’de 75.000 dolara satıldı. Bu eser müzikçi RAC ve dizayncı Andrés Reisinger’in 75 kartpostallık koleksiyonundan bir kesim.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Her kartpostal, Rac’ın eşsiz bir dakikalık müziğini içerir ve bu, bu şiiri NFT olarak satılan birinci kıymetli şiir haline getirir:

“Sadece benim duyabileceğim bir müzik söylüyorsun / Ve benimkini duyan tek kişi sensin.”

Hades’in yazdığı şiir, yalnızca 45 dakika süren çevrimiçi bir müzayedede 75.000 dolara satıldı. Koleksiyonda Arch tarafından bir kartpostal üzerine yazılmış bir şiir yer alıyordu. Genel olarak yetmiş beş kopya satıldı. Hades’in kendi kıssası ise epik. Çok satan bir şair olan Arch, çalışmalarını sistemli olarak (neredeyse her gün) Instagram’da yayınlıyor ve çeşitli koleksiyonu var.

Fakat Tatler mecmuasında anlatılan art planı epeyce sıra dışı. Başlangıç ​​olarak, Arch Hades şaşırtan olmayan bir biçimde gerçek ismi değil. Rusya’da doğdu, babası öldürüldükten sonra çocukken İngiltere’ye gitmek için St Petersburg’dan kaçtı. Başlangıçta İngilizce konuşamıyordu. Daha sonra ise kendini “İngiliz üst katman toplumunun kalbinde” buldu. O vakitten sonra yatılı okul, genç yaşta evlilik ve boşanmanın akabinde başarılı bir şaire dönüştü. Hades ayrıyeten öteki bir NFT platformu olan Zora’da her biri bir cümle içeren iki NFT’ye daha sahip.

NFT Sanatkarlara İmkan Sağlıyor

NFT ortamı, sanat yapıtının özgünlüğünü kanıtlamanın kolay ancak objektif hilesiyle şiirin yanı sıra sanat yayıncılığını ve hayat stilini da açarak bu bahiste büyük ölçüde yardımcı olabilir. RAC, hususla ilgili olarak şu tabirleri kullanıyor:

“Kariyerimde birinci kez büsbütün bağımsızım. Bu, imal kademesinde 10+ yıl oldu. Kendi plak şirketim Minerva aracılığıyla müzik yayınlayacağım ve Minerva Publishing aracılığıyla yayınlayacağım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir