Kripto Para Üniteleri Amerikan Bankacılık Sisteminin Kıymetini Aştı

Kripto para piyasası, halka açık Amerikan banka sisteminin bedelini aşarak büyük bir dönüm noktasına ulaştı.
Kripto para ünitesi sanayisi nihayet uzun müddettir aranan bankaları ele geçirme gayesine ulaştı. Bianco Research’ten Jim Bianco’nun belirttiği üzere, toplam kripto pazarı, ABD’deki halka açık bankacılık kurumlarının performansını izleyen S&P Composite 1500 Banks endeksinin pahasını aştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dün bildirdiğimiz üzere tüm kripto para ünitelerinin kümülatif piyasa bedeli, 5 Nisan’da birinci kere 2 trilyon doları aştı. Bianco, dönüm noktasını, devam eden rallinin ortasında pazar hissesi iki yılın en yüksek düzeyine yaklaşan altcoinlere bağlıyor. Araştırmacı, muazzam kazanımlarına karşın daha fazla çalışma alanına sahip olduklarına inanıyor.

Azalan hakimiyetine karşın, Bitcoin tek başına hala JPMorgan Chase, Bank of America ve Wells Fargo’nun toplamından daha bedelli. Bir yıl evvel ise tüm kripto para piyasası, en büyük ABD bankası olan JPMorgan’ınkinden daha küçüktü.

Sırada Ne Var?

Kripto para piyasası buradan iki katına çıkarsa, brokerları, borsaları, varlık yöneticileri, finans ve leasing şirketlerini içeren tüm Amerikan finans sisteminin pahasını aşacaktır. Bianco’nun varsayımlarına nazaran, dünyadaki tüm finans şirketlerini gölgede bırakmak için toplam kripto piyasası kıymetinin dört katına çıkması gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir