Hogan: SEC’in Ripple (XRP) Davasında Mahkemeye Açıklaması Gereken Kıymetli Bir Mevzu Var

SEC’in Ripple aleyhine açtığı davayı takip eden hukuk şirketi Hogan ve Hogan, SEC’in mahkemeye açıklaması gereken değerli bir husus olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hogan & Hogan hukuk firmasının ortağı Jeremy Hogan, 2016 yılında SEC’in dokümanlarda Ripple Labs’tan “dijital para ünitesi şirketi” olarak bahsettiğini söyledi. Artık, SEC, bir “dijital güvenlik” şirketine nasıl dönüştüğünü yargıca açıklamak zorunda kalacak.

“SEC, XRP Statüsü Konusunda FinCen ile Anlaştı”

Avukat, kamuya açık evrakın 2016 tarihli olduğunu ve o vakitler ABD menkul değerler düzenleyicisinin Ripple’a bağlı XRP’yi dijital bir para ünitesi olarak gördüğünü ve böylelikle 2015’te FinCen kararını kabul ettiğini açıkladı.

FinCen hakkındaki bu argüman, Ripple’ın mahkemede SEC’e karşı etkin olarak kullandığı argümandır. Hogan, bu açıklamanın her iki taraftaki avukatların bugün mahkemede tartışacakları dokümanların bir kesimi olacağını belirtti.

SEC XRP‘nin bir menkul değer olduğu konusunda ısrarcı olduğu yasal süreci Aralık ayında Ripple’a karşı başlattı. Düzenleyici; Ripple, CEO Garlinghouse ve kurucu ortağı Christopher Larsen’i bu kayıtsız menkul değerleri satmak ve 1 milyar doların üzerinde kar elde etmekle suçluyor.

XRP Yükseliyor

ABD’nin daha evvel bildirdiği üzere, XRP bugün üç yılın en yüksek düzeyi olarak 1 doların üzerine çıktı. Geçtiğimiz haftadan bu yana kripto para yüzde 70 artış gösterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir