Dev Şirketlerden “Kripto Konseyi” Hamlesi!

Square ve Fideliy Investments üzere kıymetli şirketler, dijital varlıkların anlaşılması ve düzenleme hallerinin değişmesi hedefiyle bir kripto kurulu oluşturdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugün kurulan Crypto Council for Innovation (CCI), yatırımcıların ve sanayinin dijital varlıkları daha güzel anlamalarını sağlamak ismine, ülkelerin yasal organları içerisinde çeşitli lobi çalışmaları yürütecek. Paradigm ve Coinbase, kurulun birinci üyeleri ortasında yerlerini aldılar. Paradigm yöneticilerinden birisi olan Gus Coldebella, kurulun kurulması ile ilgili şu kelamları kullandı:

“Kripto paralar, yeni işler yaratmak, ekonomiyi büyütmek, finansal iştiraki sağlamak ve mahremiyeti arttırmak üzere son derece kıymetli vaatlerde bulunduğunu biliyoruz. Ama bu vaatler kimi sonları aşıyor. Bu sebeple, dünyanın dört bir yanında yer alan düzenleyicilere, siyasetçilere ve bireylere, kripto para bölümünün ehemmiyetini ve yararlarını anlatabilmek için çalışacağız.”

Bitcoin (BTC) ve öteki kripto paraların rallisi, dijital varlıklara olan ilginin artmasını sağlamış durumda. Dün, kripto paraların toplam piyasa pahası 2 trilyon dolar düzeyini birinci sefer aşmayı başardı. Kripto paraların tüm bu başarısına karşın, hala değerli sayıda kişi ve kurum, kripto varlıklara kuşkuyla yaklaşıyorlar. CCI, kripto paralar ile ilgili yanlış kanıları çürütmek için çalışacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir