Starbucks, Bakkt Aracılığıyla Bitcoin (BTC) ile Ödeme Kabul Edecek

Starbucks müşterileri artık Bakkt dijital cüzdan uygulaması aracılığıyla Bitcoin (BTC) ile kahve ödemesi yapabilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Starbucks’tan kahve içenler artık Bitcoin’i ABD dolarına dönüştüren bir uygulama aracılığıyla kahvelerini kripto para ünitesiyle ödeyebilirler. Kahve devinin kripto para ünitesi ödeme uygulaması Bakkt ile pilot bir uygulama gerçekleştirdiğini aslında duyurmuştuk. Bu test uygulaması artık gerçek oluyor ve Starbucks bu hafta müşterilerin platform üzerinden kahve zincirinin uygulaması aracılığıyla Starbucks kartlarına Bitcoin ile yükleme yapılmasına müsaade verecek.

Bir ödeme platformu olan Bakkt uygulaması, tüketicilerin Bitcoin’i dönüştürmesine, puan kazanmasına, sık uçan yolcu millerini ve ikram kartlarını ABD dolarına dönüştürmesine ve daha sonra Starbucks uygulamasında yer alan Starbucks kartlarına yine yüklemelerine imkan tanıyor. Bu biraz uzun bir sipariş oluyor lakin tartışmalı bir halde Bitcoin ödemelerini daha erişilebilir hale getiriyor.

Bu ortada Starbucks, Bitcoin’i direkt mağazalarda ödeme usulü olarak kabul etmiyor. Starbucks’ın global kart, ticaret ve ödemeden sorumlu Lider Yardımcısı Karl Hebert yaptığı açıklamada, şu sözleri kullandı:

“Bakkt, müşterilerin dijital varlıklarının pahasını ABD doları biçiminde ortaya çıkarmasına imkan tanıyan eşsiz ve muteber bir ödeme tecrübesi geliştirmek için girdi ararken gruplarımız yakın bir formda onlarla çalıştı. Müşterilerin artık yükleme yapmak için Bakkt’ı kullanma fırsatına sahip olmasından heyecan duyuyoruz.”

Bitcoin ödemeleri giderek daha yaygın hale gelmeye devam ediyor. Bakkt, 500.000’den fazla kullanıcının deneme programına katıldığını söyledi. Starbucks, Bakkt’ın yeni dijital cüzdan sunumu için birinci paydaşlık olsa da, geliştiricilere nazaran şirket, yakın gelecekte Best Buy, GolfNow, Choice Hotels ve finansal hizmetler şirketi Fiserv üzere ulusal şirketlerle de iştirak kuracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir