SEC, Ripple (XRP) Davasında İki Belgeyi Çıkarmayı Kabul Etti

SEC ve Ripple (XRP), 1 Nisan’da gerçekleştirdikleri bir toplantının akabinde, Ripple’ın birtakım e-posta alışverişlerini kısmen yine düzenlemeyi kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi ile devam eden mevcut davasında, e-posta yazışmalarını mahkemenin dışında tutmak için yaptığı teklifte ufak bir çıkar elde etti.

Hatırlancağı üzere Ripple aleyhine açılan dava, Ripple’ın devam eden kayıtsız menkul değer teklifi ile 1.3 milyar dolarlık gelir elde ettiğini argüman ediliyor.

31 Mart’ta bir New York yargıcı, Ripple’ın dört belgeyi süreksiz bir müddetle mühürleme talebini kabul etti. Ayrıyeten Ripple ve SEC’e 2 Nisan’a kadar redaksiyonlar üzerinde mutabakata varmalarını emretti.

Birinci redaksiyon, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ile şirketin kar gayesi gitmeyen VC kolu Rippleworks hakkında anonim bir kişi ile gerçekleşen e-posta alışverişidir. İkincisi de XRP’nin genel algısı ile Ripple’ın bunu denetimini tartışan anonim taraflar ortasındadır.

Ripple’ın avukatı Andrew Ceresney’e nazaran Ripple, öbür iki doküman üzerinde ise bir muahede sağlamış değil. SEC, Ripple‘ın kurucu ortaklarından Chris Larsen’in şahsî finans bilgilrini içeren yahut şirketin stratejisini özel yatırımcılarla paylaşan bir e-posta alışverişin gizlemesini istemiyor. Ripple avukatları ise bu mevzuya itiraz etmiş durumda.

Mahkeme, XRP’nin pahasını şimdilik etkilemiş görünmüyor. Varlığın bedeli 2021 yılının başından itibaren %170 oranında artış gösterdi. Şu sıralar XRP’nin kıymeti, dava öncesindeki pahadan daha yüksekte bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir