Ripple CEO’sunun SEC Davası Hakkındaki Açıklamalarının Akabinde XRP Son 5 Haftanın Doruğunu Gördü

Ripple (XRP), SEC davasını kazanacağına olan itimadını göstermesinin akabinde son beş haftanın en yüksek düzeyini gördü.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketinin SEC’e galip geleceğini söylemesinin akabinde XRP, 39 günün en yüksek düzeyine ulaştı. Ripple’a bağlı kripto para ünitesi XRP, saat 10:39’da (TSİ) 0.6418 dolara kadar yükselerek 22 Şubat’tan bu yana en yüksek düzeyine ulaşmayı başardı. Akabinde XRP, bir ölçü geri çekilme yaşadı. 

Ripple Davayı Kazanacağından Emin

Ripple, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC) tarafından dava edilmesinin akabinde Aralık ayı sonlarında büyük bir çöküş yaşmıştı.

Yakın vakitte davaya müdahil olma talebinde bulunmalarına müsaade verilen XRP sahipleri, şikayetin “milyarlarca dolar zarara” neden olduğunu argüman ediyor.

Daha evvel de aktardığımız üzere Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, CNN’den Julia Chatterley ile yaptığı son röportajda blokzinciri şirketinin dava karşısında “galip geleceğine” olan inancını lisana getirmişti.

Ayrıyeten yükselişte, bu haberle birlikte Twitter’da birtakım kullanıcılar tarafından lisana getirilen “Coinbase’in XRP’yi yine listeleyeceği” söylentisi de tesirli olmuş olabilir.

Yasal çaba ise dört aydır sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir