Mark Cuban’dan Dikkat Çeken Ethereum (ETH) Yorumu

Ünlü milyarder Mark Cuban, kripto para ile ilgili tecrübelerinden, piyasanın mevcut durumundan ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) yükseliş algısının arkasındaki sebeplerden bahsetti. Cuban için kripto para üniteler ve uygulamaları, internetin bir sonraki evrimi.

Bitcoin’in altından hisse aldığını ve almaya devam edeceğini vurgulayan ünlü milyarder, kripto paralar ile ilgili en heyecan verici kısmın ademi merkeziyetçilik olduğunu belirtti.

Bu manada Ethereum‘u internetin yükselişi üzere bahislerle daha fazla karşılaştıran Cuban, şunları söyledi:

“İnternet oluşmaya başladığında, analog dünyada olanları bozabilecek tüm bu uyguları görmeye başladık. Artık neler olduğunu ve akıllı mukavelelerin nasıl ortaya çıktığını görüyoruz. Bunların hepsinin merkeziyetsiz olduğuna şahit olduk. Oyunu değiştiren asıl faktör buydu.”

Bitcoin ve Ethereum Nasıl Değişti?

Cuban, birinci periyotlarda Bitcoin kullanımının farkında olmasına karşın, gelecek olan sınırlamaların Bitcoin’in kullanılmasına mahzur olacağını düşünüyordu. Cuban Bitcoin’in bir kıymet deposu olduğunu vurguladı ve şu sözleri kullandı:

“2012 yılında beşerler Bitcoin’in bir para ünitesi olduğunu söylediler ve düşündüm “bu işe yaramayacak.” Fakat daha sonra altından daha yeterli bir alternatif olduğunu gördüm. Zira algoritmik kıtlığı nedeniyle fiyatı yükselecek.”

Cuban’ın portföyünde %60 oranında Bitcoin, %30 oranında Ethereum ve %10 oranında da başka kripto paralar bulunuyor. Cuban bu pazara daha evvel girmediği için pişmanlık duyuyor.

“Çok fazla Ethereum’a sahibim. Keşke çok daha erken alsaydım fakat dört yıl evvel almaya başladım. Bence Ethereum gerçek bir para ünitesine en çok yakın olan kripto para.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir