FinCEN, Yeni Vekil Yönetici Olarak Chainalysis Eski Yöneticisini Seçti

FinCEN, yeni vekil yöneticilik vazifesine Chainalysis’te yöneticilik yapan Michael Mosier’i getirdi. Moiser’in düzenleyici ile ilgili bir geçmişi de bulunuyor.

FinCEN tarafından yapılan açıklamaya nazaran Chainalysis’in eski yöneticisi Mosier, ABD Hazinesinin Mali Kabahatleri Uygulama Ağına liderlik edecek.

FinCEN’in şu anki yöneticisi olan Kenneth Blanco istifa ederken, Mosier yeni vekil yönetici olarak misyon alacak. FinCEN’in Stratejik Operasyonlar Bölümü’nün eski bir üyesi olan AnnaLou Tirol, müdür yardımcısı olarak atandı.

FinCEN, kara para aklamadan, terör finansmanına kadar mali cürümleri önlemek ve izini sürmek için çalışır. Ayrıyeten düzenleyici, kripto para ünitesinin etrafındaki berbat niyetli şahısların de denetim edilmesinde kıymetli rol oynar.

Mosier geçmişte FinCEN’de müdür yardımcısı ve dijital inovasyon sorumlusu vazifelerini yürütmüştür. Ayrıyeten şu sıralar Hazine bakan yardımcısının da danışmanlarından bir adedidir. Chainalysis’te de baş teknik sorumlu olarak vazife alıyordu.

Misyondan istifa eden Blanco, hususla ilgili olarak şu tabirleri kullandı:

“Bay Mosier ve Bayan Tirol’un ofise liderlik etme ve ulusal güvenliğimizi sağlama konusunda ilerlemeyi devam ettireceklerine güveniyorum. Amerikan halkını muhafaza konusunda hayli tecrübeliler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir