Coinbase’ten 800 Milyon Dolarlık Ethereum (ETH) Çıkışı Gerçekleşti İddiası!

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, geçtiğimiz hafta kripto para borsası Coinbase’ten yaklaşık 800 milyon dolarlık Ethereum (ETH) çekildiğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ju, yaptığı açıklamada, 800 milyon dolar bedelinde 400 bin Ethereum’un, kurumsal talep sebebiyle Coinbase’ten çıkmış olabileceğini öne sürdü.

“Birkaç gün evvel Coinbase’ten 400.000 ETH çıkışı gerçekleşti. İddiama nazaran kurumlar artık Ethereum satın alıyor.”

Bu yılın başlarında Grayscale, dijital varlıklara yapılan sermaye girişlerinin %93’ünün kurumlar tarafından yapıldığını açıklamıştı. BU periyotta Grayscale Ethereum Trust’a yapılan haftalık ortalama yatırım 26.3 milyon dolardı.

Mart ayının başında, kripto para ünitesi tahlil firması Santiment, büyük yatırımcıların, Etjereum’un %70’ini denetim etttiğini açıkladı.

Ethereum 2 bin dolar sonlarında dolaşmayı sürdürürken, balinalar toplam arzın %68.6’sına sahip durumda. Bu, Kasım 2017’den bu yana balinaların sahip olduğu en yüksek yüzde olarak karşımıza çıkıyor.

Dijital varlık yatırım şirketi CoinShares’e nazaran, Ethereum geçen ay başka kripto para ünitelerine nazaran en büyük sermaya girişlerinden birisini aldı. Coinshares’in raporuna nazaran, kurumsal yatırımcılardan Ethereum’a sermaye girişi Mart’ın birinci gününden 25. gününe kadar 130 milyon doları buldu. Tüm kripto para üniteleri için yapılan giriş ise 469 milyon dolardı. Ethereum bu sermayenin %28’lik kısmını oluştururken, piyasa pahası itibariyle tüm kripto para ünitelerinin sırf %12’sini temsil ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir