Ünlü Sanatçı Akon, AkoinNFT ile NFT Dünyasına Adım Atıyor

Senegal asıllı Amerikan rapçi Akon, dijital sanatkarları ve markaları güçlendirmek için bir NFT platformu olan AkoinNFT’yi başlattı.

Akon, AKN kripto para ünitesinin gerisindeki Akoin takımının AkoinNFT platformunu başlatmak için Taqo.io ile iştirak kurduğunu duyurdu.

COVID-19 sebebiyle birçok sanatçı konser faaliyetlerine devam edemediklerinden NFT onlar için büyük bir fırsat haline geldi. Akon da sanatkarların daha fazla kazanması gayesiyle bu türlü bir platforma imza atma kararı aldı.

NFT’ler değişiken özelliklere sahip kriptografik varlıklardır. Sanat öğeleri, spor kartları, sanal gayrimenkuller v.b. üzere birçok şey NFT olarak üretilebilir.

AkoinNFT platformu, dijital sanat hareketinden faydalanmak isteyen sanatkarlar için NFT’leri oluşturulması, tasarımı, basımı ve dağıtımı için kullanılacak. Taqo takımı, platformun Ethereum (ETH) ekosistemi tarafından benimsenen, merkezi olmayan Web3 mimarisi üzerine inşa edildiğini söyledi.

Sanatkarların NFT’ye olan ilgisi her geçen gün artıyor. Snoop Dogg da tıpkı Akon üzere NFT dünyasına kısa bir müddet evvel adım attı. Ünlü sanatçı Grimes da, NFT koleksiyonunun satışından 6 milyon dolarlık gelir elde etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir