Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluğunda Rekor!

Bitcoin’in madencilik zorluğu, nispeten daha yavaş büyümenin akabinde aylar sonra yeni bir tepe yapmak için orta derecede büyük bir artış kaydetti.

Bilgiler, ağın madencilik zorluğunun TSİ 05:00’da 23.14 trilyon’a ayarlandığını ve 20 Mart’taki rekora kıyasla %5.82’lik bir sıçrama oluşturduğunu gösteriyor. Gerçekten, Bitcoin ağındaki 14 günlük ortalama hash oranı, 20 Mart’ta 156 exahash saniyeden (EH/s) şu anda 165 EH/s’ye yükseldi. Bu, Bitcoin ağını garanti altına alan tüm madencilerin, yeni bir blok madenciliği yapmak için yanlışsız karşılığı hesaplamak için saniyede ortalama 165 milyon trilyon kere hash yaptıkları manasına geliyor.

Son iki haftada yeni eklenen 9 EH/sn’lik bilgi süreç gücü, Bitmain’in AntMiner S19 Pro üzere yeni jenerasyon Bitcoin madenciliği ekipmanının yaklaşık 90.000 ünitesinin toplamda sağlayabileceğine muadil.

Bir hatırlatma olarak, Bitcoin’in madencilik zorluğu, olağan 10 dakikalık blok mühletini korumak için her iki haftada bir (veya daha doğrusu, her 2016 blokta) ayarlanır. 30 Mart’taki 7 günlük kolay hareketli ortalama blok müddeti 9.6 dakikaydı.

Bu ortada, ByteTree’ye nazaran madenciler, kripto paralarını elinde tutmak yerine harcıyorlar. Tipik olarak, madenciler, envanterlerini pazar zayıflığı sırasında oluşturur ve satış gücünü artırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir