Ripple CEO’su Garlinghouse, Gary Gensler ile Görüşmeyi Umuyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, yeni SEC başkanıyla bir konuşma yapmayı umuyor.

Blockchain şirketi Ripple, bu ay sonunda SEC’in yeni lideri olarak onaylanması beklenen kripto meraklısı MIT profesörü Gary Gensler’a bel bağladı. Yakın tarihli bir Bloomberg röportajında ​​bir mutabakat mümkünlüğü olup olmadığı sorulduğunda, CEO Brad Garlinghouse, yeni bir idareyle bu çeşit konuşmaları “yeniden gözden geçirmeyi” umduğunu söyledi:

“Umarım, SEC’e yeni bir idare geldiğinde, bu konuşmalardan kimilerini tekrar gözden geçirme fırsatı vardır. Takımını işe aldıktan sonra yeni önderle sohbet etme fırsatı var ve Ripple ve hakikaten tüm kripto para sanayisi için ne yapılabilir?”

Ripple, “Şiddetle” Savaşmaya Hazır

Garlinghouse, Aralık ayı sonunda eski SEC lideri Jay Clayton tarafından getirilen bomba şikayetinin XRP’nin sekiz yıldır süreç görmesinden bu yana mantıklı olmadığını savunmaya devam ediyor. Dava dördüncü ayına uzanırken, Ripple’ın kurucu ortağı Chris Larsen ile birlikte davalı olan yönetici, şirketinin davayla “şiddetle” gayret edeceğini söylüyor.

“Aslında, onunla şiddetle uğraş etme niyetindeyiz. Bizim bakış açımıza nazaran, burada olanlar yalnızca Ripple aleyhine açılan bir dava değil, sahiden kripto para sanayisine büsbütün alışılmamış.”

Bitcoin’in Güç Verimliliği Sorunu

SEC, Ripple’ın Bitcoin ve Ethereum ile ilgili evrakların üretimini zorlama hareketini, Ripple’ın en düzgün iki kripto para ünitesi ile XRP ortasındaki ayrımı kusursuz bir halde anladığına işaret ederek engellemeye çalışıyor.

Garlinghouse röportajında ​​Bitcoin’in “gerçek bir sorunu çözdüğünü” söyledi:

“Bitcoin’in bu varlık sınıfına yatırım yapmak isteyen beşerler için gerçek bir sorunu çözdüğünün çok açık olduğunu düşünüyorum.”

Garlinghouse yeniden de, Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates’i destekleyerek, Bitcoin’in çevresel tesiri konusunda bir sefer daha ikazda bulundu.

“Bir Bitcoin süreci, yakılan yaklaşık 75 galon akaryakıta muadildir.”

Garlinghouse XRP’nin Bitcoin’den “yaklaşık 100 kat” daha güç verimli olduğunu ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir